Po výdatnom snežení sa v meste pod Urpínom strhla búrlivá diskusia na tému neupravených chodníkov. Ľudia poukazovali na neschopnosť vyčistiť ich tak, aby po nich mohli bez problémov prechádzať.

Katastrofálny stav

Banskobystrický primátor Ján Nosko im už v sobotu (2. 12.) dal za pravdu. „Osobne som si preveril niektoré lokality a napriek opakovaným urgenciám smerom k dodávateľovi služby údržby chodníkov sa situácia zásadne nezlepšila,“ priznal ešte cez víkend.

Tento katastrofálny stav podľa neho nikoho neteší. Zvlášť nie ľudí s pohybovými problémami a mamičky s kočíkmi. „Úprimne sa ospravedlňujem a od pondelka prijmeme mimoriadne opatrenia týkajúce sa zimnej údržby,“ tvrdil.

Išiel do terénu

Primátorove slová sa v pondelok stali skutkom. Po rannej porade so zmluvnými partnermi, ktorí sa v meste starajú o zjazdnosť ciest a chodníkov, išiel do terénu. „Nikto ma nepresvedčí, že 90 percent chodníkov je upravených a odhrnutých od snehu,“ uviedol. „Od dnešného dňa preberáme iniciatívu a z nezvládnutej situácie vyvodím dôsledky,“ dodal.

Na zlepšenie situácie zmobilizovalo vedenie mesta viaceré banskobystrické spoločnosti ešte počas víkendu. Tie v najbližších dňoch nielen zapožičajú stroje, ale pomôžu aj so zapojením vlastných zamestnancov. Mesto žiada obyvateľov o trpezlivosť a porozumenie, keďže pracovať sa bude aj v noci.