.

Už v stredu okolo desiatej doobeda začali pomocou ťažkej techniky kopať na okraji cintorína v Poltári hrob pre Pavla. Aj keď sa medzi Poltárčanmi šepkalo, že posledná rozlúčka bude už len s jeho fotografiou, viacerí verili, že ho ešte budú môcť poslednýkrát vidieť v truhle, ako to býva zvykom, tesne pred obradom. Nestalo sa tak.

Hrob vykopali vďaka bagru rekordne rýchlo a ešte rýchlejšie ho za pomoci ťažkej techniky aj pochovali deň pred jeho pohrebom. Podľa našich informácií mala rakva s telom váhu až 500 kilogramov. „Je to takto lepšie aj pre rodinu, pretože by boli veľmi ťažké pohľady na to, ako by sa s ťažkosťami dávala truhla s takou váhou do zeme pred smútočným zhromaždením,“ povedali Poltárčania na pohrebe.

Srdcovkou najťažšieho Slováka Pavla Zuberca boli tuningové zrazy a pomáhal aj deťom z detských domovov.
Zdroj: Facebook

Bola to naozaj netradičná rozlúčka, keď pri pohrebe už neležal v truhle pred očami rodiny a ľudí. Pavel bol v minulosti aj zaľúbený, no jeho vzťah stroskotal práve pre jeho extrémnu obezitu.

„Smrť bola pre neho vykúpením v obrovskom trápení. Už sa nevedel tešiť zo života, na nič sa už v posledných mesiacoch netešil, neposlúchal rady rodičov, ani kamarátov,“ zaznelo na poslednej rozlúčke. V dome smútku bolo asi 150 ľudí a obrad bol veľmi rýchly. Potom už len zaniesli vence a kvety na hrob, v ktorom už Pavel od stredy leží.

Pavel Zuberec, najťažší Slovák s váhou 400 kg zomrel minulý týždeň. Mal veľké zdravotné problémy. Obezita, ktorú mal v génoch a aj ďalšie choroby si vyžiadali svoju obeť. Pavel to skúšal určitý čas aj s liečbou a začal cvičiť. Schudol vtedy 70 kilogramov, no neskôr zasa pribral a posledné dva roky bol už len uväznený vo svojom byte, kde aj zomrel.