Ten je v civilnom zamestnaní trestným sudcom v Banskej Bystrici a rieši zložité prípady. Na 25 rokov za vraždu podnikateľa Jána Kubašiaka odsúdil napríklad bývalého policajta Róberta Petluša a ďalšieho expolicajta Miroslava Jacka v rovnakom procese odsúdil na trinásť rokov väzenia. Tento týždeň bude zase pokračovať v pojednávaní ďalšej brutálnej vraždy.

Keď sa vraj ostatní sudcovia dozvedeli, že majú medzi sebou športovca, čudovali sa. „Niektorí sudcovia na mňa aj zazerali a vraveli, že čo medzi nimi chcem. Keď som však začal nosiť medaily, chodia aj na preteky, aby ma povzbudili,“ hovorí Roman Reistetter. Minulý týždeň absolvoval so sučkou Nikitou majstrovstvá sveta v Nemecku aj majstrovstvá Európy v Slovinsku v kategórii BIKEJÖRING.

Je to špeciálna disciplína, pri ktorej pes ťahá majiteľa na horskom bicykli. Do Boľkoviec teda prišiel ako najlepší na svete. „Získal som obidva tituly. Majstrom sveta som už tretíkrát a majstrom Európy pätnástykrát,“ tvrdí rodák z Košíc.

Musí ovládať aj eskimácky jazyk

Nikitu trénuje Roman odmalička. Cestou k úspechom je aj ovládanie starého eskimáckeho jazyka.„Husky to má v génoch, počas pretekov i na tréningu na ňu kričím napríklad dži a ho, čo znamená doprava a doľava,“ objasňuje úspešný trestný sudca. „V lete zase spolu plávame na Štiavnických Baniach alebo Bukovci,“ prezradil Roman Reistetter.