Juraj Badinka už nechcel byť po piatich volebných obdobiach starostom, no a najskôr sa hovorilo o dvoch starších kandidátoch. Zrazu sa vynoril na obzore jeho syn Peter (32), ktorý pracoval a býval v Bratislave, no stále ho to ťahalo domov. „Vyštudoval som na Žilinskej univerzite priemyselné inžinierstvo, potom som pracoval v automobilke v Bratislave. Keď nastala možnosť vrátiť sa domov, okamžite som zareagoval. Som lokál patriot a držím sa zásady "Všade dobre doma najlepšie,"  povedal Peter Badinka.

Kandidovať sa rozhodol sám a otec nebol proti. Zrazu sa ocitol na kandidátke sám, takže v sobotu to bola len formalita. „Moje kandidovanie bolo logické vyústenie. Keďže môj otec bol už 20 rokov starosta a ja som v tom prostredí odmalička vyrastal. Postupne ma práca starostu začala čím ďalej tým viac aj zaujímať. Až to dospelo sem a ja som novým starostom po mojom otcovi,“ pokračuje Peter a prízvukuje, že v prvom rade by chcel priblížiť obecný úrad v Šiatorskej Bukovinke viac k obyvateľom, aby sa bez problémov mohli obrátiť na svojich zástupcov.

Peter Badinka prebral funkciu starostu v Š. Bukovinke po svojom otcovi, ktorý tam bol 20 rokov.
Peter Badinka prebral funkciu starostu v Š. Bukovinke po svojom otcovi, ktorý tam bol 20 rokov.
Zdroj: pem

„Môj predchodca a zároveň aj môj otec je aj vzorom. Pretože odpracoval v úrade uctyhodných 5 volebných období. Naša obec je v niektorých oblastiach lepšie vybavená ako obce s väčším počtom obyvateľov,“ zdôrazňuje a tvrdí, že sa novej výzvy nebojí ani neobáva.

„Nenazval by som to strachom, ale je to rešpekt k tejto funkcii. Cítim zodpovednosť, pretože sme malá obec a každý tu každého dobre pozná. Veľkou výhodou môjho mandátu je, že môjho otca som pri jeho práci starostu často pozoroval a dúfam, že v kritických situáciách mi bude oporou,“ zamýšľa sa.

V rozhovoroch s obyvateľmi sa už dozvedel aj to, čo ich momentálne najviac trápi. „Chceli by kanalizáciu, ale aj podporiť dôchodcov i mladé rodiny. Život v obci chcem zmeniť podporou turizmu. Máme tu krásnu prírodu, hrad Šomoška, takže chcem, aby sme sem pritiahli viac turistov, ktorí by v obci mohli stráviť aj viac času, čo by obyvatelia mohli využiť vo svoj prospech.“

V obci majú aj voľné budovy vo vlastníctve obce. „Z jednej by mohli byť vhodné sociálne byty pre mladé rodiny. A druhá je vhodná na podnikanie a tým vytvorenie pracovných miest,“dodal Peter Badinka.