O korunku krásy zabojovalo spolu deväť krások z rôznych kútov Spiša. Prinicpálom celého spoločenského a, samozrejme, aj zábavného programu, bol  ostrieľaný a pre podujatie tradičný moderátor Michal Hudák. Ten postupne porote, ktorú tentoraz tvorili Jozef Laufer, Miroslav Dvorský, Mirek Topolánek, Aleš Mlátilík, Ivan Mikloš a Pavol Bečarik, predstavil všetky finalistky. Známych mužov však najviac oslnila súťažiaca z rusínskej obce Slovinky.

Bývalý minister financií Ivan Mikloš, ktorý zasadol v porote už po niekoľkýkrát, nám prezradil, že vybrať správnu víťazku vôbec nebolo ľahké. „Dievčatá sú krásne, vyberalo sa ťažko. Nebolo to vôbec jednoznačné, dokonca bol aj rozstrel, ale myslím, že sme vybrali dobre."

Medzi porotcami bol aj primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik. Ako si on poradil s hlasovaním a ako dopadla jeho favoritka? „Bolo to veľmi náročné, lebo všetky dievčatá sú krásne, ale vybrali sme s najlepším vedomím a svedomím. Priznám sa, že ja som mal prvé a druhé miesto naopak, no nakoniec ma prehlasovali. Nie som tu prvýkrát a vždy je to náročné vybrať tú naj.“

Galavečer Miss Spiša 2019
Galavečer Miss Spiša 2019
Zdroj: Lenka Mišiaková

Dievčatá súťažili v rôznych disciplínach. Aj tento rok síce chýbala voľná disciplína, no dievčatá se nevyhli napríklad ťažkej skúške z češtiny, pri ktorej sa neraz postarali o poriadnu zábavu. Jedna z finalistiek na otázku Michala Hudáka, čo je luštenina, odpovedala, že krížovka. Aj pri takýchto odpovediach divadlo neraz vybuchlo smiechom.

O poriadny trapas sa postaral aj operný spevák Miroslav Dvorský, ktorý sa mi vyhlásení absolútnej víťazky pomýlil a tú správnu vyhlásil až na druhý pokus. Titul Miss Spiša napokon získala len 18-ročná Romana Miháliková z obce Slovinky. „Vôbec som to nečakala, od súťaže som nemala žiadne očakávania, no som veľmi rada, že som tu mohla byť. Určite mi to veľa dalo a z víťazstva sa nesmierne teším,“ povedala nám čerstvá víťazka. Prvou vicemiss sa stala 21-ročná Daniela Bajtošová z Popradu a titul druhej vicemiss si odniesla Júlia Kubalcová (21) zo susedných Smižian. Titul Miss sympatia získala Novovešťanka Lenka Keruľová (24), ktorá bola práve tou sklamanou - omylom vyhlásou za víťazku večera. „Samozrejme, bolo to veľmi nepríjemné. Bola som sklamaná, no keď som počula, že víťazkou je Romanka, odľahlo mi. Bola vo veľkom strese a víťazstvo ozaj nečakala. Prajem jej to,“ vyjadrila sa pre Plus JEDEN DEŇ úradujúca Miss sympatia.

Jednou z hlavných hviezd večera bol aj Josef Laufer, ktorý si užíval večer v spoločnosti whiskey a nádherných žien. Na podujatí bolo pripomenuté aj jeho životné jubileum. Tento rok oslávi už osemdesiate narodeniny. Ozajstným oslávencom bol však práve moderátor Michal Hudák, ktorému zaspievalo známu narodeninovú pieseň celé Spišské divadlo. „Som dojatý, všetkým veľmi pekne Ďakujem. Toto podujatie je moja srdcová záležitosť a síce každý rok končím večer slovami, že som tu poslednýkrát, beriem to ako žart. Vždy sa sem veľmi rád vraciam,“ povedal na pódiu dojatý Michal Hudák.