Zrazu sa na ich malej olympiáde objavila naozajstná olympijská víťazka Nasťa Kuzminová. „Hneď sme sa opýtali žiakov, či vedia, kto medzi nás prišiel. Bol to šok nielen pre deti, ale aj nás predagógov,“ hovori učiteľka Michaela.

Deti okamžite zareagovali a Nasťu všetky spoznali. „Dokonca vedeli aj to, že Nasťa je naša úspešná biatlonistka,“ hovorí učiteľka.

„Deťom som povedala, že sa športu venujem odmalička a vybudovala som si k nemu pozitívny vzťah. Prišla som podporiť tieto telesne aj mentálne postihnuté deti v ich súťažení, pretože aj oni potrebujú zdravý pohyb,“ pripomenula Nasťa Kuzminová.

Potom symbolicky zapálila slávnostný olympijský oheň, čím zahájila X. letnú olympiádu školy. Žiak školy Lukáš zložil pri zapaľovaní ohňa sľub za všetkých jeho kamarátov a spolužiakov.

Nasťa porozdávala žiakom podpiskarty a zapózovala nielen s učiteľmi, ale aj deťmi. „Ani tu nebolo dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Pohyb je pre tieto deti dôležitý aj zdravší, ako sedenie pri televízoroch, alebo mobiloch,“povedala riaditeľka školy Lýdia Miklošovičová.