Kúpeľom, ktoré založili začiatkom 19. storočia, zvoní umieračik. Keďže ich terajší majitelia neplatili úvery, dane a odvody, konkurzný správca ich poslal do dražby, ktorá by sa mala uskutočniť v najbližších dňoch. Už pred mesiacom vystrašili kúpeľných hostí muži, ktorí začali sťahovať nábytok do pripraveného auta. Za akciou stál podľa televízie Markíza Marián Sabó. Tvrdí, že kúpeľom kedysi požičal peniaze.

Vtedy ho však zastavila polícia a vedenie hostí upokojovalo, že budú fungovať ďalej. „Kúpeľom sa prakticky minuli peniaze na úhradu záväzkov. Ukazovateľ likvidity padol v rokoch 2017 a 2018 takmer na nulu. Znamená to, že spoločnosť nemala žiadne hotovostné finančné prostriedky na zaplatenie faktúr a ďalších dlhov,“ informuje Indexpodnikatela.sk.

 

O to viac šokuje, že na sociálnej sieti ponúkajú Kúpele Brusno veľkonočné pobyty. „My sme v konkurze a teraz je to boj medzi bývalým majiteľom a správcami. Ale fungujeme ďalej, všetky služby sú poskytované v štandardnej kvalite. My sme pod správou štátnej rozvojovej banky a tá sa to snaží predať novému majiteľovi. Dávajú sa ponuky, ale za plnej prevádzky, ako fungujú kúpele,“tvrdila nám pracovníčka, u ktorej sme sa pokúšali rezervovať si pobyt.

Skrachované kúpele Brusno poslal konkurzný správca do dražby, no stále ponúkajú veľkonočné pobyty!
Skrachované kúpele Brusno poslal konkurzný správca do dražby, no stále ponúkajú veľkonočné pobyty!
Zdroj: fb Kúpele Brusno