Kto zastrelil medvedicu Ingrid? Každý hovorí niečo úplne iné!

Medvedica Ingrid.
Medvedica Ingrid.
Zdroj: archív

„Informácie sme preverovali, ale nič sa nepotvrdilo,” uviedlo ministerstvo životného prostredia. Aktivistke Monike Kozelovej zo Slovenskej aliancie ochrancov zvierat však Maďari napísali, že mláďatá chceli a budú mať o ne záujem aj v budúcnosti. Starosta mestečka Béla Pásztor telefonicky potvrdil, že prírastky zo Slovenska očakávajú už približne o 10 dní. A rovno tri! "Tešíme sa na ne, na všetky tri," prezradil Pásztor.

Medvedí domov, kam siroty pocestujú už najneskôr o 10 dní.
Medvedí domov, kam siroty pocestujú už najneskôr o 10 dní.

K mláďatám v Bojniciach totiž pribudol aj mladý samček z Národného parku Veľká Fatra. Bojnická zoo v súčasnosti poslala žiadosť o vystavenie preukazu o pôvode a čakajú na odpoveď od okresného úradu a odboru starostlivosti o životné prostredie. „Po ich odpovedi budeme pokračovať v ďalších krokoch. Zoo zatiaľ nemá odpovede od všetkých oslovených inštitúcií, preto nevieme zhodnotiť možnosti umiestnenia a naďalej ich preverujeme,“ vyjadrila sa hovorkyňa zoo Simona Kubičková.

Ľuďom trhalo srdce: Maličké nasilu oddelili od matky - skončia v cudzine?

S maďarskou stranou však oficiálne nekomunikovali. Potvrdila len, že v súčasnosti sú medvede stále v zoo a návštevníci ich nemôžu vidieť. Slovensko však v súvislostí s Ingrid zaujíma aj to, čo sa stalo s jej kožušinou. Podľa podpredsedu poľovníckeho združenia Machy Jána Hečla stále neboli doručené závery vyšetrovania komisie Ministerstva životného prostredia SR.

FOTO Šialenstvo v Tatrách: Spôsobila ho medvedica s mláďatami

„Ručím vám však, že z medvedice nebude žiadna trofej. Z etických dôvodov a aby sme rešpektovali prianie verejnosti,“ prízvukuje Ján Hečla. Ministerstvo ešte začiatkom júla informovalo, že počas zásahu v Liptovskej Kokave došlo k pochybeniam. Po odobratí mláďat medvedici bola ihneď vypustená do prírody, dalo sa teda predpokladať, že sa vráti a bude ich hľadať práve v obci.

Smrť medvedice Ingrid: Čo ukazuje VIDEO zo zásahu a streľby?

Pri odstrele navyše nebol prítomný veterinár. Vyšetrovacia skupina sa zhodla aj na nedostatočnej komunikácii s verejnosťou. Na druhej strate zdôraznili, že medvedica bola pre ľudí hrozbou. Medzi verejnosťou však stále prevláda názor, že odstrel bol nehumánny a plánovaný...