Prvoradý je pre primátora Richarda Rybníčka jeho Trenčín a dokončenie toho, čo v meste na strednom Slovensku začal. Hlavou samosprávy je nezávislý politik už druhé volebné obdobie a podporu mu vyjadrilo až 70 percent obyvateľov. Zamieri ale známa tvár, ktorú poznáme aj z čela Slovenskej televízie vyššie? Pre týždenník Trend naznačil kladnú odpoveď.

Kam, to je otázka

Rybníček si myslí, že viesť prosperujúce mesto je náročnejšie ako sedieť v ministerskom kresle. "Dnes musím povedať a myslím to so všetkou vážnosťou, že byť primátorom krajského mesta, ktoré prosperuje a má dobré výsledky, je ťažšia práca ako funkcia ministra," povedal.

Ten sa nabalí. Primátorovi Rybníčkovi sa zvýši plat!

Napriek tomu, že ambície primátora siahajú vysoko Trenčín je "absolútnou prioritou". Do parlamentných volieb v roku 2016 podľa vlastných slov pripravovanú komunálnu reformu nestihne, a tak na kandidatúru nepomýšľa. "Moje ambície vstúpiť do veľkej politiky sú, ale možno až v ďalších voľbách, teda až v roku 2020," povedal pre Aktualne.sk.

Portál Rybníček uistil, že na kandidátke žiadnej strany ho momentálne hľadať nemusíme, neprezradil ani, s akou stranou by sa do parlamentných volieb pustil. Ostáva teda otázkou, kam sa v roku 2020 z primátorského kresla Rybníček poberie.