Na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši vytvorili nový slovenský rekord. Na mega panvici tam pripravovali omeletu zo 750 vajec, čím prekonali rekord žilinskej omelety zo 718 vajec. Len rozbíjanie vajíčok trvalo kuchárovi jeden a pol hodiny. Ďalšiu hodinu z prípravy omelety zabralo jej miešanie so zeleninou. V rekordnej omelete bola cibuľa, cuketa, žltá, červená aj zelená paprika a jej príprave šéfoval brisknými komentármi herec Lukáš Latinák.


Porcovania omelety sa zhostil primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč, ktorý omeletu spravidla jedáva každé sobotné ráno. „Tá od manželky je najchutnejšia, pretože je podávaná z lásky. Ale táto je výnimočná, keďže prekonáva slovenský rekord. Som organizátorom vďačný, že v nej môžem mať prsty aj ja, pretože mi s dôverou dovolili rozbiť jedno vajíčko, “ úsmevne prezradil šéf mesta pri podávaní jedla na papierové tácky.

Rekordná omeleta v Liptovskom Mikuláši. Prvý kúsok odkrojil primátor Blcháč!
Rekordná omeleta v Liptovskom Mikuláši. Prvý kúsok odkrojil primátor Blcháč!
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

 

Omeletu pripravili na panvici s priemerom 115 centimetrov. Na Slovensko ju priviezli až zo Španielska. Ide o druhú najväčšiu komerčne vyrábanú panvicu na svete, tá väčšia má priemer 130 centimetrov. Kým príprava surovín a miešanie vajíčok trvalo dve a pol hodiny, po námestí stihla omeleta rozvoniavať len hodinu. Rozchytalo a skonzumovalo ju približne 150 ľudí.