Donovaly


Nezaostáva ani stredisko známe najmä svojim snowparkom RIDERSPARK DONOVALY a častými návštevami celebrít. 

„Pred tohtoročnou lyžiarskou sezónou sme investovali do modernizácie technického zasnežovania v lokalite Nová hoľa a do skvalitnenia úpravy zjazdových tratí kúpou jedného z najmodernejších strojov (ratrakov). Ide o snežné pásové vozidlo od talianskej firmy Prinoth s označením Leitwolf T4F“, vyjadril sa marketingový manažér strediska Donovaly, Miroslav Dobrota.

Donovaly - Záhradište
Donovaly - Záhradište
Zdroj: Lenka Mišiaková

Donovaly sú známe najmä vďaka otvorenosti voči freestylovým zimným športom a tak disponujú najväčším snowparkom na Slovensku – RIDERSPARK Donovaly ,známym v celej strednej Európe. Tak ako každú sezónu, pripravené sú prekážky pre začiatočníkov, stredne pokročilých ale aj najnáročnejších jazdcov vyhľadávajúcich tzv. „big air“. K dispozícii je aj oddychová „chill out“ zóna kde na Vás čaká dobrá hudba a grilovačky počas celej sezóny.

„Máme pripravené rôzne novinky a hlavne ratrak. Tak isto máme aj novinku v rámci prekážok ktorú si pred časom vybrali ľudia vo verejnom hlasovaní. Tak ako každý rok sa budeme snažiž spraviť pre park maximum aj keď konkrétne plány sa realizujú a plánujú až počas sezóny. Vzhľadom na množstvo snehu ktoré na stavbu parku potrebujeme, finálna podoba snowparku záleží od toho ako sa vyvíjajú snehové podmienky. Podľa toho park meníme, prispôsobujeme, rozširujeme“, vyjadril sa Janko Tatarka ktorý sa o snowpark stará už dlhé roky.