Jasná

Ochladenie, ktoré na Slovensko dorazilo počas uplynulého víkendu, naplno rozbehlo zasnežovacie systémy vo všetkých slovenských lyžiarskych strediskách spoločnosti Tatry Mountain Resorts, a.s. V najväčšom slovenskom stredisku – v Jasnej sa snažia na začiatok zasnežiť a pripraviť líniu z Chopku až na Bielu púť. „Ak nám počasie neprekazí plány, urobíme všetko pre to, aby sme už cez najbližší víkend dali do prevádzky aspoň niektorú časť tejto línie,“ uviedol šéf zasnežovania Martin Kupčo.

Štrbské Pleso

V piatok 29.novembra spustili zasnežovanie aj vo Vysokotatranských strediskách. Najsľubnejšie to zatiaľ vyzerá na Štrbskom Plese. "Zasnežujeme svah Interski a zjazdovky Turistická, Junior ako aj vrchnú časť Soliska. Miestami máme už takmer 25 cm snehu, takže robíme všetko preto, aby sme už najbližší víkend mohli začať lyžovať," uviedol Peter Tomko zo strediska Štrbské Pleso.

Zasnežovať na plný výkon začala Jasná aj všetky Tatranské strediská!
Zasnežovať na plný výkon začala Jasná aj všetky Tatranské strediská!
Zdroj: Lenka Mišiaková

Tatranská Lomica

Nezaháľa ani stredisko Tatranská Lomnica. "Spustené je zasnežovanie až po Skalnaté pleso. Najintenzívnejšie zasnežujeme v lokalite Čučoriedky. Teploty sa pohybujú od -8 do -4°C. Efektívne zasnežovanie komplikuje meniaci sa smer vetra. Robíme všetko preto, aby sme 14.12. otvorili sezónu v Lomnici podujatím Ski Exclusive Opening," informoval Lukáš Brodanský zo strediska Vysoké Tatry .

Príroda pomohla strediskám zatiaľ iba poklesom teplôt, ktoré umožnilo spustiť systémy zasnežovania. Prírodný sneh sa počas uplynulých dní objavil iba sporadicky, maximálne do 2cm. Zasnežovať sa však začalo aj mimo Tatranských stredísk.