Pripravte sa na to, že v pondelok bude husto pršať, ale v utorok nás opäť zasype sneh. A biela perina sa vráti opäť aj do nižších polôh.

Do konca týždňa sa situácia na našom území zatiaľ nezmení. Počasie bude pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku vzduchu od východu, ktorého vplyv sa bude postupne na našom území zmenšovať.

TOTO Oravu a sever ničilo nedávno, foto TU !!!

V pondelok dážď

V noci z nedele na pondelok začne od severozápadu nad naše územie postupovať prvý front. Počas noci sa na mnohých miestach nášho územia rozprší, pričom na hrebeňoch Tatier bude snežiť.

V priebehu dňa sa však začne na našom území ochladzovať a spolu s tým začne hranica postupne klesať. Do večera začne snežiť už v polohách od 800 metrov nad morom.

V utorok sneh

Počas noci z pondelka na utorok začne hranica sneženia opäť ďalej klesať až do nižších polôh. Podľa aktuálnych predpovedí by sme sa mali dostať do silného severného prúdenia medzi tlakovou nížou nad východnou Európou a tlakovou výšou nad západnou Európou.

Anketa
Vadí vám keď napadne hromada snehu?
  • 55%
  • 41%
  • 4%

Kalamita potrápila Slovensko, pozrite FOTO TU 

Dostane sa k nám aj studený a vlhký vzduch. Sneženie bude mohutné najmä v Žilinskom kraji a malo by prejsť do trvalejšieho.

Zatiaľ čo v pondelok sa budú teploty pohybovať ešte od +2 do +8 °C, tak v utorok už len od -2 do +4 °C.