Náhodný svedok koncom júla zavolal na SOS linku pre zvieratá v núdzi. Muž v obci na strednom Slovensku vraj pravdepodobne sexuálne zneužíva zvieratá. Keďže ide o citlivý prípad, názov dediny ani meno muža nezverejňujeme.

„On sa o kozu dobre stará, no občas sa s ňou na desať minút zavrie v šope a potom sa odtiaľ má ozývať hrozné mečanie. Zviera vydáva neznesiteľné zvuky. Majiteľ vraj vyjde zo šopy vysmiaty a spokojný,“ opísala šéfka linky Mária Sliacka. Vybrali sme sa s ňou problém preveriť. Muž v strednom veku žije sám, spoločnosť mu robí len koza.


Majiteľa zvieraťa v dedine prezývajú Podivín.

Foto: Autorka

Potvrdila to i staršia dedinčanka a potmehúdsky sa usmiala. Samotára všetci prezývajú Podivín. Uvažovali sme, že vojdeme do dvora a skúsime nájsť kozu. Miestni nás upozornili, aby sme to nerobili. „Je to veľmi prudký človek. Neznesie, keď mu niekto vstúpi na pozemok. Je schopný do vás hodiť kameň,“ tvrdil okoloidúci dedinčan.>> Slovenskou dedinou otriasa pikantný sexuálny škandál: Miluje Rózu, ale má to háčik... <<Keď sme spomenuli, prečo ho hľadáme, len sucho prehodil: „Je toho schopný.“ Muž sa objavil po dvoch hodinách. „Dostali sme podnet, že sa dobre nestaráte o kozu,“ začala diplomaticky pani Sliacka. „Kto povedal takú sprostosť?“ reagoval s krikom Podivín. „Dávam jej dobre nažrať aj piť,“ pokračoval podráždene.

Ochrankyni zvierat sa ho podarilo upokojiť. Dokonca nám zviera ukázal. Koza je naozaj dobre živená a na jej majiteľovi bolo vidieť, že ju má rád. Keď mu Sliacka povedala, že je podozrivý z jej sexuálneho zneužívania, jeho reakcia nás prekvapila.


Je zrejmé, že majiteľ má svoju kozičku rád.

Foto: Autorka

Žiadne rozčúlenie a krik, len si rukou ťukal po hlave a pokojne povedal: „Takú hlúposť ani nebudem komentovať.“ Vzápätí odišiel. Inšpektorka si urobila úsudok. „K zvieratám má zrejme kladný vzťah. Čo sa týka údajného zneužívania kozy, podľa jeho reakcie sa prikláňam k tomu, že sa to občas deje,“ usudzuje.

Podľa nej si muž uvedomuje, že nekoná správne, ale pokušeniu nevie odolať. „Keďže je to ťažko dokázateľné, budeme čakať na prípadné dôkazy. Na problém sme upozornili aj starostu. Ten sľúbil, že sa s ním porozpráva,“ dodala. Políciu zatiaľ kontaktovať nebudú.