Riaditeľom zariadenia je Vladimír Vida a jeho zriaďovateľom trenčianska župa. „Stopkova manažérska práca v oblasti riadenia financií a technického zabezpečenia nemocnice nespĺňala požadovanú kvalitu a úroveň,“ uviedol Vida pre Plus JEDEN DEŇ.

Personálna rošáda ako z komédie

Reptajúci zamestnanci hovoria, že je zvláštne, ako vo veľmi krátkom čase po odvolaní odborne a profesionálne zdatného Stopku Vladimír Vida vymenoval jeho nástupcu. „Bez výberového konania na toto miesto dosadil Pavla Zemka, už raz odvolaného námestníka tohto úseku, ktorý danú funkciu vykonával od augusta 2020 do 31. januára 2021, keď ako námestník skončil. Potom bol vedúcim tzv. malého vakcinačného centra pri NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach,“ tvrdí zamestnanec, ktorý chce zostať v anonymite.

Neúspešný kandidát na primátora

Potom pokračuje: „Zemka verejnosť pozná ako neúspešného kandidáta na funkciu martinského primátora i poslanca NR SR s podporou OĽaNO,“ tvrdí. Na Zemka pred pár rokmi poukázal vtedajší poslanec Anton Martvoň, ktorý spomenul firmu PROFIT – Industry Martin, v ktorej figuroval Zemko a mala dlhy na daniach. Vtedy sa na internete k tomu aj šírilo video. Spomínaná spoločnosť bola ešte v roku 2018 zrušená.

Oslovili sme riaditeľa bojnickej nemocnice, ako aj novovymenovaného námestníka. Zemko nereagoval a Vida sa vyjadril iba k odvolaniu Stopka. Na otázky smerujúce k Zemkovi neodpovedal. „Týmto považujem celú záležitosť za uzavretú a k danej téme sa už vyjadrovať nebudem. Zároveň chcem požiadať o korektné informovanie, ktoré sa zakladá na overených faktoch a nie špekuláciách. V opačnom prípade budem nútený pristúpiť k zodpovedajúcim právnym krokom,“ znie varovanie Vidu.

Odvolaný námestník Jozef Stopka bol o čosi zhovorčivejší. „Vzhľadom na prebiehajúcu kontrolu v nemocnici zo strany trenčianskej župy a ďalšie úkony viac hovoriť nebudem. Vyjadrím sa až po zverejnení zistení, vyhlásil na záver.

 Viac fotografií k téme nájdete TU ►►►►►

 Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Na stranu koho sa prikláňate?

 Prečítajte si tiež: