Poľovník sa šiel so svojím psom prejsť do lesa. Asi pol kilometra za dedinou pri strelnici začal Rocky zúrivo brechať. „Z kríkov zrazu vybehol medveď a utekal ku mne. Snažil som sa vyskočiť na strom,“ opisuje Jozef chvíle hrôzy. Medveď ho však zachytil. „Hrýzol ma do nôh. Kopal som, kričal, potom ušiel. Pamätám si jeho veľkú hlavu a zuby. Mohol mať tak sto kíl,“ striaslo ho. S Jozefom mali v martinskej nemocnici veru veľa roboty.

Krvilačná beštia zabila už štyroch ľudí: Na telách našli škrabance od veľkého zvieraťa

Maco ho doškriabal na nohách i pleci, zašívali ho asi dve hodiny. „Išlo o hlboké rany, ktoré zasahujú do svalov, ale nie sú ohrozené cievy ani nervy. Jeho stav je stabilizovaný. Na to, čo mohol utrpieť, sú to ľahké zranenia,“ povedal Pavol Bobrovský, lekár úrazovej kliniky martinskej nemocnice.

Starostka Kláštora pod Znievom Erika Cintulová už požiadala kompetentných o odstrel medveďa. „Je to potrebné, lebo napadol človeka a objavil sa na miestach, kde denne prechádzajú turisti i domáci s deťmi,“ povedala. To však vôbec nebude jednoduché. „Ak ide o odstrel medveďa, ktorý je chránený, musíme preveriť všetky skutočnosti,“ upozorňuje zoologička Správy Národného parku Veľká Fatra Mária Apfelová.