Michal Bagačka (Smer-SD) si vari ani nepripúšťal, že by nemohol začať v Hnúšti úradovať na poste primátora aj svoje piate volebné obdobie. Lenže Hnúšťania už chceli zmenu a tá prišla. Hnúšťou otriasala už pred rokmi aj kauza predražených lavičiek, keď každá z nich bola v hodnote približne 8-tisíc eur.

Roman Lebeda sa práce nebojí a má v úmysle začať hneď zostra. „Chcem drieť ako kôň. Pracovať tak, aby boli naši občania na naše mesto viac hrdí a aby po dlhých rokoch dostali nádej, že v Hnúšti sa oplatí ostať žiť,“hovorí Lebeda. Pozerá sa už aj na budúcnosť. „Mám víziu, kde vidím Hnúšťu o 10 rokov. Nechcem len kosiť a svietiť. V tom som iný.“

Nový primátor už má aj skúsenosti so štátnej aj verejnej správy a preto sa náročných výziev urobiť veľa pre obyvateľov Hnúšte nebojí. Práve naopak, cíti obrovskú motiváciu.

Roman Lebeda má skúsenosti už aj so sobášením.
Roman Lebeda má skúsenosti už aj so sobášením.
Zdroj: Archív

„Uplynulých 12 rokov som pracoval na Úrade samosprávneho kraja, Národnej rade SR i napríklad ako poradca veľvyslanca. Okrem toho i vo vyšších manažérskych pozíciách. Z týchto pozícií sa vyvinuli i kvalitné kontakty. Osem rokov som poslancom mesta a tri roky som pracoval ako viceprimátor. Na pozíciu primátora Hnúšte som maximálne pripravený,“ prízvukuje Roman Lebeda.

Dobre vie, čo ľudí v Hnúšti najviac trápi. „Je to hlavne nedostatok kvalitnejších pracovných príležitostí, kvôli čomu musia odchádzať za prácou mimo región. Toto chceme zmeniť nielen kvalitnejšími investormi, ale aj podporou domácich podnikateľov a vlastnou iniciatívou pri tvorbe pracovných miest, hlavne v oblasti sociálnych služieb a cestovného ruchu.“

Najviac ho trápi, že mestu ako inštitúcii sa v Hnúšti nepodarilo viac priblížiť k občanom a vytvoriť spolupracujúcu komunitu, ktorá pracuje na spoločných cieľoch.