Martina Kaníka videli ako poslední živého dvaja policajti 14. novembra o pol tretej ráno na ceste z Trstenej do Brezovice. Mladík mal ísť z oslavy. „Kolega ho spoznal, a tak mu ponúkol, že ho odvezú domov, no odmietol to,“ povedal zdroj z polície. Domov sa však nevrátil a mobil mal vypnutý. „Do pátrania po ňom sa zapojilo približne 500 dobrovoľníkov, 15 členov oravského záchranného systému a psovodi zo Žiliny. Na pomoc prišiel aj vrtuľník ministerstva vnútra. Stopu sme však nenašli,“ uviedol záchranár Igor Janckulík.

Nezvestného mladíka z Oravy našli. Rodine zostali len oči pre plač

Martinova rodina však napriek nepriaznivému vývoju pátrania stále živila nádej, že sa ich syn a brat nájde. Žiaľ, tá v stredu definitívne zhasla, keď turista, ktorý bol na prechádzke v okolí Tvrdošína, našiel v lese v Nižnej nad družstvom bezvládne telo. „Martina identifikovali pomocou dokladov, ktoré sa našli spolu s mobilom. Telo bolo v močiari, na nohe mu chýbala jedna teniska. Možno sa na nešťastí zrejme podpísal aj alkohol, ktorý mladík vypil na stretnutí s kamarátmi,“ povedal nám záchranár. Snažili sme sa skontaktovať aj s Martinovými najbližšími, ale bez úspechu.

Prípadom sa zaoberá už aj polícia. „Začali sme trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. K presnému určeniu totožnosti mŕtveho muža sa vyjadríme až po analýze DNA. Telo bude podrobené súdnej pitve, po vykonaní ktorej sa súdny znalec okrem iného vyjadrí aj k príčine smrti,“ informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.