V meste Žiar nad Hronom dnes dopoludnia zasahovali hasiči. Silný vietor strhol z budovy strechu, ktorá zavalila autá. Našťastie, nikto sa nezranil. 

Pre nepriaznivé počasie v meste zatvorili radšej pre verejnosť aj Park Štefana Moysesa. Vedúci kancelárie primátora Martin Baláž informoval, že počas uplynulej noci tu v dôsledku silného vetra vyvrátilo štyri stromy.

Do parku je preto z bezpečnostných dôvodov zákaz vstupu až do odvolania, vstup je len na vlastné nebezpečie. Samospráva zároveň vyzvala obyvateľov, aby sa nezdržiavali v blízkosti stromov.

Uzavreté Donovaly

Problémy hlásia v Banskobystrickom kraji aj na horskom priechode Donovaly. Ten je aktuálne uzavretý pre všetky druhy dopravy. Podľa informácii, ktoré zverejnila polícia na svojom facebooku, je vozovka zľadovatela a úplne neprejazdná z dôvodu skrížených vozidiel. 

"Polícia však na mieste situáciu monitoruje a hneď ako to bude čo len trochu možné, budeme postupne premávku sprejazdňovať aspoň pre osobnú dopravu. Pre nákladné vozidlá nad 10 metrov je však zjazdnosť v tomto stave nemožná a máme za to, že by jeho úplné sprejazdnenie nebolo bezpečné," uviedli na facebooku. 

Vyvrátený strom 

Silný vietor v kombinácii s podmočenou pôdou zapríčinili v utorok ráno vyvrátenie približne 20-metrového stromu v centre Dolného Kubína pri kostole svätej Kataríny Alexandrijskej. Udalosť si nevyžiadala žiadne zranenia, povedal pre TASR dolnokubínsky primátor Ján Prílepok.

 "Prosíme všetkých obyvateľov, aby zvýšili opatrnosť a vyhli sa pohybu v blízkosti vysokých stromov," doplnil primátor. Spadnutý strom na vozidle hlásili dopoludnia policajti aj z okresu Námestovo, konkrétne na ceste medzi Zákamenným a Oravskou Lesnou. Blokovaný bol jeden jazdný pruh.

Na Slovensku v utorok naďalej platia výstrahy pred vetrom. V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji hrozí vietor do 17.00 h, v Banskobystrickom, Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji do 16.00 h. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.

Mohlo by vás zaujímať: