V júni začala spoločnosť High Tatras Tower so stavbou 53 metrov vysokej veže v priestoroch naľavo pod skokanskými mostíkmi. V júli budúceho roku by mala byť oceľovo-drevená veža s okamžitou kapacitou 500 osôb dostavaná. Pôdorysný priemer veže je 33,5 metra. Veža má mať štyri vyhliadkové plošiny, súčasťou štvrtej je adrenalínová sieť i presklená podlaha na špici a vo veži je navrhnutý aj tobogán. Spoločnosť stojí aj za výstavbou výhliadkovej veže v Bojniciach.

Na Štrbskom plese vyrástla gigantická veža!
Na Štrbskom plese vyrástla gigantická veža!
Zdroj: Lenka Mišiaková

Stavba je postavená v športovom areály, ktorý nemá prírodný charakter, no stále sa nachádza v 3.ochrannom pásme národného parku.Štefan Bielak, prednosta Obecného úradu v Štrbe potvrdil, že na jej stavbu vydali územné a stavebné povolenie. „Nikto zo zainteresovaných nemal k tomu pripomienky a všetky inštitúcie a organizácie sa k tomu vyjadrili kladne. Stavba je v súlade z územným plánom a stavebné povolenie je právoplatné,“ povedal.

Ani riaditeľ Správy TANAP-u Pavol Majko nemá proti stavbe pripomienky: „Je síce realizovaná v národnom parku v 3. stupni ochrany, ale v intraviláne a v lokalite, ktorá je odprírodnená. Je to bývalé škvarové ihrisko a projekt je v súlade s rozvojom tohto strediska.“

„Je to na odprírodnenej ploche, na škvarovom ihrisku, v tomto prípade emócie treba dať bokom, lebo tam nedochádza k ovplyvneniu záujmov ochrany prírody,“ podotkol Majko.