Horehronský expres je vlaková súprava  z prelomu 50-tych a 60-tych rokov minulého storočia bude cestujúcich počas celého leta prevážať po trase, ktorá bola kedysi významnou vlakovou spojnicou medzi stredom Slovenska a východom.

Historický vlak vyráža každý piatok a sobotu počas leta do 31. augusta 2019 z Brezna dvomi smermi. Trasa cez Červenú Skalu do obce Mlynky ponúkne v 11 termínoch jedinečné výhľady na Nízke Tatry, prejazd cez unikátne technické pamiatky Strakošský viadukt, Telgártsku slučku a Chmarošský viadukt až k Dobšinskej ľadovej jaskyni a krásam Slovenského raja.

Okrem nezabudnuteľnej jazdy vlakom, ktorý už dnes na slovenských koľajniciach nestretnete, si v cene lístka vychutnáte aj zbojnícku pochúťku priamo na Salaši Zbojská. Na návštevníkov čakajú vo výstupnej stanici skvelé doplnkové aktivity ako jazda na huculoch, či e-bikoch, množstvo dobrého jedla a rôzne prechádzky po okolí.

Prvá jazda Horehronským expresom
Prvá jazda Horehronským expresom
Zdroj: Horehronie

V piatok 31. mája vyrazil na svoju premiérovú cestu Horehronský expres.  Prví nadšenci nostalgických jázd nastúpili za sprievodného programu tancujúcich starých rodičov so svojimi vnúčatami a vydali na historickú jazdu vláčikom za zážitkami do zbojníckeho kraja, kam viedla prvá jazda Horehronského expresu.

„Návštevníci Horehronia sa už niekoľko rokov tešia z obľúbenej Čiernohronskej železnice. My sme do svojej ponuky už po druhýkrát zaradili aj letný  Astrovlak, a preto som veľmi rada, že na Horehronie prichádza aj vďaka Banskobystrickému samosprávnemu kraju nový produkt cestovného ruchu, ktorým je Horehronský expres. Som presvedčená, že sa táto tohtoročná novinka stane aj top produktom tejto letnej sezóny. Návštevníci Horehronia sa tak môžu tešiť na leto v znamení legendárnych vlakov“, povedala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

“Horehronský expres je pilotným projektom zážitkových vlakov v Banskobystrickom kraji, ktorého ekonomické dopady na miestne prevádzky cestovného ruchu na Horehroní vyhodnotíme, aby sme spoločne s Úradom Banskobystrického samosprávneho kraja zvážili podporu tejto formy turistickej dopravy aj v iných regiónoch kraja”, dodáva Iveta Niňajová, predsedkyňa Banskobystrický kraj Turizmus.

VIAC fotografií z prvej jazdy nájdete v našej galérií