Žiaľ, zoologická záhrada sa márne spoliehala na bezpečnostné kamery. Výbeh žeriavov totiž žiadna kamera nesníma.

Incident sa odohral v piatok, vták zomrel na druhý deň. „Útok nebol zaznamenaný kamerovým systémom,“ priznala hovorkyňa zoo Simona Kubičková. Ako spresnila, na surový čin upozornili iní návštevníci zoologickej záhrady.

Surovci unikli

Páchateľov však návštevníci zoo opísať nedokázali, takže ich nebolo možné nájsť. „Preto sme ani nepodali trestné oznámenie. Polícia sa však o prípade bola u nás informovať,“ dodala Kubičková, čo potvrdila aj trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Pitva ukázala, že na tele mŕtveho vtáka boli rany po kameňoch. Zoo vznikla škoda vo výške asi 2 500 eur.

Nainštalujú ďalšie kamery

Podľa Kubičkovej, zoologická záhrada chce do budúcna zvýšiť počet kamier. „V zoo je strážnik, ktorý robí obchôdzky a samozrejme aj ostatní zamestnanci si všímajú správanie návštevníkov, pri rozlohe, ktorú zoo má, však nie je možné sledovať všetky miesta súčasne,“ doplnila Kubičková.

Kúpou vstupenky návštevníci súhlasia s návštevníckym poriadkom Národnej zoo Bojnice a zaväzujú sa ho dodržiavať. Ak personál zoo pristihne návštevníkov, že poriadok porušujú, vykážu ich z areálu. V prípade hrubého porušenia poriadku a nerešpektovania pokynov zamestnancov zoo, môžu privolať štátnu políciu.