Na Slovensku snežilo aj cez víkend. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred snehom pre Bratislavský, Trenčiansky, Prešovský a Žilinský kraj. Spadnúť malo 30 centimetrov nového snehu.

Oravská Lesná je zasypaná snehom.
Oravská Lesná je zasypaná snehom.
Zdroj: Pavol Konštiak

Mimoriadna situácia naďalej trvá v oravskej obci Oravská Lesná. Práve v tejto najchladnejšej obci na Slovensku majú toľko snehu, že ho už nemajú kde dávať. „Odpraceme ho a za hodinu máme ešte väčšiu nádielku. Radi by sme sa ho zbavili a preto ho radi darujeme za odvoz tej obci alebo mestu, ktorí ho nemajú,“ s úsmevom nám povedal Oravčan Justín (48). I keď sú na návaly snehu každým rokom zvyknutí, už ho majú plné zuby.

Oravci majú snehu toľko, že ho radi dajú tomu, kto ho nemá.
Oravci majú snehu toľko, že ho radi dajú tomu, kto ho nemá.
Zdroj: archív

Hoci sú všetky sledované diaľničné úseky, rýchlostné cesty a cesty prvej, druhej a tretej triedy na území Slovenska zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Vodiči i napriek tomu by mali jazdiť opatrne a ohľaduplne.

Meteorológovia navyše varujú pred ochladením a nočnými mrazmi. Po nich môžu ostať cesty zamrznuté a stačí malá neopatrnosť vodiča a katastrofálnej havárii sa nevyhne.