V pláne bolo historicky najskoršie otvorenie lyžiarskej sezóny na Chopku, ale počasie to chcelo inak a to napriek tomu, že je Chopok biely a pod snehom. Oficiálne otvorenie zimnej sezóny 29. novembra 2019 sa na Chopku uskutočnilo netradične so známymi hokejistami z Horehronia a z Liptova, ktorí si zahrali mixy aj s malými hráčmi z týchto regiónov. Známe mená, ktoré robia a robili dobré meno regiónom aj Slovensku, boli hokejisti Ján Laco, Martin Cibák a Martin Kriška za Liptov a za Horehronie Michal Handzuš, Tomáš Surový a Lukáš Bambúch. Poctu pukom oficiálne odpáliť zimnú sezónu dostal Michal Handzuš, ktorý je spolu s Miroslavom Šatanom jedným z dvoch slovenských hokejistov, ktorí získali titul majstra sveta, Stanleyho Pohár a prvenstvo v najvyššej domácej súťaži.

„Otvorenie sme opäť poňali netradične, ale keďže naši hokejisti sú aj lyžiari a Chopok je im a ich rodinám blízky, tak náš nápad podporili, prišli a zobrali aj hokejové nádeje zo svojich regiónov. Radi by sme aj takto dali do sveta signál, že sme na zimnú sezónu pripravení a čakáme už len na priaznivejšie počasie, aby stredisko Jasná mohli jeho prevádzkovatelia intenzívne zasnežovať a následne potešiť všetkých lyžiarov prvým tohto-sezónnym menčestrom,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Na lyžovačku v Jasnej si lyžiari ešte počkajú,no sezónu na Chopku už teraz odpálili hokejisti!
Na lyžovačku v Jasnej si lyžiari ešte počkajú,no sezónu na Chopku už teraz odpálili hokejisti!
Zdroj: Katarína Šarafínová

Na samotnú lyžovačku sivšak budú musieť lyžiari počkať ešte minimálne pár dní!  Zatiaľ je štart zjazdoviek odložený na neurčito. „Veríme, že v Jasnej začneme lyžovať už čoskoro. Počasie bolo netypicky teplé, aj to čo sme vysnežili sa postupne roztopilo, našťastie už u nás zima panuje, postupne sa schladzuje, zasnežujeme a urobíme maximum preto, aby sme potešili všetkých milovníkov lyžovania. Odporúčame všetkým, aby sledovali náš web aj sociálne siete a nenechali si prvú lyžovačku ujsť,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.