Slovensko poslednú noc sužovali silné búrky. Ani na Liptove tomu nebolo inak. Tesne po polnoci príroda začala ukazovať svoju obrovskú silu v podobe hrôzostrašnej búrky, ktorá neutíchala do skorých ranných hodín. Ľudia sa báli o svoje príbytky i autá. Za obeť padli záhrady, ovocné sady, ale i tie najsilnejšie stromy. 

Stromová alej v Ružomberku bola ráno pokrytá nielen množstvom obrovských konárov, cez ktoré sa bolo treba brodiť, popadané boli aj tie najsilnejšie stromy. Cestu lemovali zvalené gaštany i mohutný topoľ vyvrátený aj s koreňmi.

Liptovom sa prehnala búrková smršť. Za obeť padli aj tie najmohutnejšie stromy!
Liptovom sa prehnala búrková smršť. Za obeť padli aj tie najmohutnejšie stromy!
Zdroj: Lenka Mišiaková

Iná nebola ani situácia v okolitých obciach, niektoré domácnosti dokonca ostali bez elektrickej energie niekoľko hodín.  "Už večer sme videli, že od Ružomberka sa blýska. Do pol hodiny prišiel veľmi silný vietor a neskôr taká smršť, že ráno sme našli už len popadané stromy," povedala pre Plus JEDEN DEŇ Janka z Námestova, ktorá trávila čas na Liptove. 

"Okolo polnoci sme sa zobudili celá rodina. Kontrolovali sme okná a mali sme strach aj o naše zvieratká, ktoré boli vonku. Zároveň sme dúfali, že žiadny zo stromov nespadne na naše autá. Takúto búrku si skutočne snáď ani nepamätám," uviedla Mirka z Liptovskej Teplej. "Sme radi, že všetko dobre dopadlo," doplnila.

Anketa
Zastihla búrka aj vaše mesto?
  • 81%
  • 19%