Veselá nálada a smiech sa niesli chodbami Neonatologickej kliniky Rooseveltovej nemocnice počas celého mikulášskeho dňa. Všetkým 31 deťom, ktoré momentálne na troch úsekoch kliniky majú, zdobili hlávky krásne mikulášske mini čiapočky. V troch veľkostiach ich bábätkám ušila mamina staničnej sestry Denisy Panicovej.

Zo sviatočných „outfitov“ detičiek sa tešili aj prednostka kliniky Jana Nikolinyová a vrchná sestra Renáta Černáková. „Je to milá forma prejavu celého nášho personálu k novorodencom. Aj ubezpečenie mamičiek, ktoré sa rozhodnú pre našu pôrodnicu, že si zvolili správne,“ povedali o originálnom nápade.

Svoju prácu majú rady, ale je veľmi náročná. Starajú sa aj o predčasne narodených a kriticky chorých novorodencov. „Preto je fajn, že si s mamičkami, aj celým personálom, dokážeme spoločné chvíle spríjemniť a tešiť sa z maličkostí,“ dodala prednostka.

Banskobystrická Neonatologická klinika má tri úseky - fyziologický, jednotku intenzívnej a jednotku vysokošpecializovanej starostlivosti. Ročne sa tam narodí 1250 detí.