Najmä Utekáč bol vtedy doslova odrezaný od sveta, pretože zaliate vodou, zemou a kameňmi boli nielen ulice pri domoch, ale aj hlavná cesta od Kokavy.

„Voda sa valila z každej strany a ničila všetko, čo jej prišlo do cesty. Takú pohromu sme nezažili 40 rokov, a to si už niečo pamätám,“ povedal Ondrej Poliačik (62).

Zaspomínal si aj na to, ako si na seba obul len gumáky a išiel tiež pomáhať na ulicu SNP, kde voda úplne odtrhla polovicu z cesty.

UTEKÁČ: Bol viac ako dvanásť hodín odrezaný od sveta. Všade kamene, blato a zničené cesty.
UTEKÁČ: Bol viac ako dvanásť hodín odrezaný od sveta. Všade kamene, blato a zničené cesty.
Zdroj: Peter Mišo, Plus JEDEN DEŇ

„V momente lejaku sme sa nevedeli nijako brániť. Až potom sme začali vynášať kamene a nánosy bahna. Bolo to strašné. Dnes je to pekne opravené a dúfam, že už niečo také nepríde, lebo sa bojíme, aby nám zasa nezničilo majetky,“ dodal Ondrej. Aj nám zapózoval na mieste, kde sme ho odfotili s dcérou aj pred šiestimi rokmi.

„Mali sme práve dnes v Poltári bezpečnostnú komisiu. Na výročie tej búrky, ktorá naozaj ničila všetko, čo jej stálo v ceste. Urobili sme reguláciu potoka, opravila a spevnila sa cesta. Myslím si, že by nás v budúcnosti prívalový dážď nemal už tak nemilo prekvapiť,“ tvrdí starosta Kokavy Ján Chromek.

Ako to dnes vyzerá v Utekáči? Čítajte ďalej.