Milovníci originálnych zážitkov sa majú na čo tešiť! V areáli Heliportu v Liptovskom Mikuláši na nich čaká ďalšia atrakcia. V pristavenom trupe lietadla L-610 zažijú pocit, akoby sa nachádzali hore v oblakoch. „Vybavili sme ho interiérovo tak, aby ľudia mali pocit, že reálne letia. Dopomôžu k tomu živé premietanie záberov letov ponad Liptov i Slovensko,“ prezradil nám o novinke Cyril Fogaš, autor nápadu.

Pôvodný stroj L-610 z českých Kunovíc mal k dispozícii miesta pre 40 pasažierov a na svete sa z neho zachovalo iba minimum modelov. Ten na Liptove je upravený. „Lietadlo sme upravili do luxusnej verzie Salon. Má miesta pre 18 pasažierov, bude teda vhodné aj na rodinné či kamarátske posedenia. Nachádza sa v ňom aj bar,“ povedal Fogaš.

Na pasažierov čakajú v interiéri aj ďalšie pikantnosti. Strop a podlaha je totiž prekrytá priehľadným sklom, aby návštevníci videli do útrob stroja. „Veľa ľudí ani netuší, čo všetko potrebuje lietadlo, aby vôbec vzlietlo – ide o kilometre káblov a elektroinštalácie. To všetko tu uvidia,“ podotkol Fogaš.

Originálny L-610 s maximálnou vzletovou hmotnosťou vážil 14 ton, verzia na Liptove má 10 ton. V jeho interiéri si budú môcť návštevníci vyskúšať aj sedenie v kabíne pilotov. „Kokpit je reálny a úplne identický s kokpitom malých dopravných lietadiel,“ poznamenal milovník lietania Fogaš. Dodal, že interiér lietadla je vybavený klimatizáciou, odsávaním i kúrením. Samozrejmosťou je aj internetové pripojenie a množstvo svetiel pre príjemnú atmosféru.

Pristavené lietadlo je súčasťou areálu heliportu, kde okrem iného nájdete aj dom naopak – stavba, v ktorej sa vám zakrúti hlava. K dispozícii je aj vrtuľník, ktorý vám z výšky ukazuje krásy Liptova.