Do Petra narazil osobný vlak, z jeho auta ostala kopa šrotu a Peter akoby zázrakom vyšiel z vraku po svojich. Neverili tomu ani policajti a záchranári. 

Prokurátor, ktorý rieši nový systém parkovania v Košiciach, tvrdí: Mesto to musí zmeniť

„Pamätám si, že som zastal. Počul som vlak, aj som ho videl a zdalo sa mi, že je ešte ďaleko. Myslel som si, že to ešte stihnem, tak som išiel na priecestie, lenže tam mi auto zdochlo. Rýchlo som naštartoval, ale vlak už bol blízko, tak som nevedel, či mám ísť dopredu, alebo dozadu. Spanikáril som, pohol som sa trochu dopredu, ale už som to nestihol,“ spomína si na osudné chvíle Peter. 

VIDEO Východ a západ búra stereotyp: Jazda na streche autobusu, teraz celá trilógia úletov!

„Ak by som sa nepohol, alebo cúval, asi by som už nebol na svete,“ hovorí. „Ja som sa narodil teraz po zrážke s vlakom v živote už tretíkrát, lebo pred šiestimi rokmi som s autom napálil do betónového stĺpa. Vtedy ma vyhodilo von, skončil som celý dolámaný na dva mesiace v nemocnici. Teraz som mal len zlomený nos. Asi mi poslal naozaj niekto zhora teraz nejaký varovný prst,“ zamýšľa sa Peter, ktorému nechceli veriť ani policajti keď im on telefonoval, že sa zrazil s vlakom. 

„Policajt mi povedal, že tomu neverí, že som mal byť niekde inde ako tu a že som mal obrovské šťastie.“ Peter sa po chvíli zamyslel a všetkým vodičom odkázal. 

„Keď budete vidieť prichádzať alebo trúbiť vlak, nevstupujte na železničné priecestie. Už to nikdy neurobím ani ja, Je to moja rada do života,“ dodal Peter. 

„Nehoda sa stala na rovnom krížení poľnej cesty a zo zavinenia je dôvodne podozrivý vodič Peter, ktorý sa plne nevenoval situácii, nepresvedčil sa, či môže bezpečne vojsť na priecestie, napriek značke stoj, daj prednosť v jazde vošiel na priecestie a došlo k zrážke s vlakom,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.