K prvej lyžiarskej hale v strednej Európe, ktorú na Donovaloch začnú stavať už o rok, pribudne aj nová promenáda. Malebnú uličku majú tvoriť obchody a reštaurácie s československou kuchyňou. Chýbať nebudú pivárne, vinárne a cukrárne. V srdci Slovenska si prídu na svoje nielen miestni, ale aj zahraniční turisti.

Nápor návštevníkov v známom lyžiarskom stredisku bude ešte väčší ako v súčasnosti! V centre Donovál už čoskoro vyrastie celoročná lyžiarska hala s tromi 400-metrovými zjazdovkami, dvomi vlekmi a 6-sedačkovou lanovkou. S nápadom prišla spoločnosť Donovalley, ktorá do toho vrazí 40-miliónov eur.

Obchody, reštaurácie, relax

Pribudne však aj Donovalská promenáda, do ktorej investujú 5-miliónov eur. Povedie celým rezortom a spojí všetky jeho časti. „Výstavba krytej lyžiarskej haly je naplánovaná na marec 2019, jej návštevnosť sa bude pohybovať na úrovni 200-tisíc ľudí ročne. Promenáda dlhá 120 metrov im poskytne rôzne služby, obchody, aj relax v podobe posedenia pri dobrom jedle,“ hovorí projektový manažér Donovalley Resort Igor Obšajsník.

Ponuka bude podľa neho pestrá. Návštevníci sa môžu tešiť na tematické reštaurácie s československou či maďarskou kuchyňou, ale aj na exkluzívnu a zážitkovú gastronómiu. Pribudnú tiež pivárne, vinárne či cukrárne. „Samozrejme, priestor dostanú aj ľudové remeslá, suveníry, športové vybavenie,“ pripomenul.

Sprístupnia ju o dva roky

Súčasťou promenády budú tiež apartmánové byty a kancelárie. „V súčasnosti majú niektoré prevádzky už jasné smerovanie. O ďalších prebiehajú rokovania s potenciálnymi investormi, no k dispozícii sú aj voľné obchodné priestory na kúpu a prenájom,“ vysvetlil Obšajsník. Dodal, že jednotlivé časti projektu otvoria postupne, pričom Donovalská promenáda privíta prvých návštevníkov v roku 2020.