Extrémne teplo a horúčavy už dlho sužovali celé Slovensko. Nedeľné popoludnie prinieslo minimálne na Liptov dlho očakávané zrážky. V Ružomberku však nastala hotová katastrofa. Ľadový dážď mal za následok extrémny pokles teploty, keď sa v priebehu jedinej hodiny ochladilo z 29,9 stupňov len na 14 stupňov Celzia! 

Zatopené je momentálne takmer celé mesto. Parkoviská, centrum aj cesty na hlavnom ťahu sú kompletne pod vodou. Ľudia sa snažia ochrániť svoje autá aj majetok pred silným krupobitím. Silný dážď má za následok aj zatopené záhrady.

Kritický je aj hlavný ťah z Košíc do Bratislavy ktorý prechádza Ružomberkom. Jednu z najdôležitejších križovatiek momentálne pokrýva zhruba pol metrová vrstva vody a nájde sa tu aj niekoľko zatopených áut.

"Báli sme sa o autá. chceli sme ich ochrániť, preparkovať pod strom. Krupobitie bolo však také silné, že sme sa k autám ani nedostali," povedala pre Plus JEDEN DEŇ pani Andrea z Klačna. 

Po niekoľkých hodinách intenzívneho pršania dážď utíchol, zhruba o 17:00. Vyzerá to však tak, že situácia na Liptove ostáva kritická.

Situáciu monitorujeme.