V okolí lokalít Levice, Banská Bystrica, Dobrá Niva, Banská Štiavnica, Dolný Kubín, Kremnica, Sliač a Detva padá mrznúce mrholenie. SSC v týchto oblastiach varuje pred zvýšeným nebezpečenstvom tvorby poľadovice.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, iba miestami suchý, na R1 v oblasti Banskej Bystrice a R4 obchvat Svidníka je kašovitý sneh do dvoch centimetrov. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý.

V hornatejších oblastiach, najmä stredného a východného Slovenska, sa na vozovkách môže nachádzať vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do troch centimetrov, na cestách v okresoch Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča, Humenné a Snina aj zľadovateného snehu do dvoch centimetrov.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je mokrý, okrem horských priechodov Huty, Fačkov, Herlianske Sedlo, Besník, Príslop, Čertovica, Látky-Prašivá, Vrchslatina, Donovaly, Zbojská, Chorepa, Homôlka, Soroška, Vernár a Pusté Pole, kde sa na vozovke miestami nachádza vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do dvoch centimetrov.

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), horský priechod Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), horských priechod Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Z dôvodu zlých poveternostných podmienok meškajú linky bratislavskej MHD aktuálne od desať do 30 minút. Najväčšie problémy robí počasie trolejbusom na Kolibe. "V dôsledku namŕzania trakčného vedenia momentálne trolejbusová linka č. 203 na Kolibe nepremáva, v úseku Hodžovo námestie - Koliba je však nahradená náhradnou autobusovou dopravou," informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová. Podobný problém je podľa jej slov aj v okolí Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) na Kramároch a linky č. 209, aj v tomto prípade sú zabezpečené náhradné autobusy.