Denník Plus JEDEN DEŇ vlani priniesol sériu článkov o učiteľovi hudby Heribertovi Ledererovi († 79) z Bratislavy, ktorý sa dostal v decembri 2016 do zariadenia pre seniorov Adonis v Krajnom neďaleko Myjavy. Mal vážne zdravotné problémy, vzápätí prišiel o celý majetok.

Podobný prípad sa stal  aj v Domove sociálnych služieb Auxilium vo Varíne pri Žiline, do ktorého bola umiestnená dôchodkyňa Štefánia Kadová (†88). Tá skončila v nemocnici s poranenou pätou, no domov sa už nikdy nevrátila. Z doliečovacieho oddelenia ju previezli do spomínaného zariadenia, kde v priebehu pár týždňov prišla o svoj majetok a krátko na to zomrela.

Poškodená Štefánia Kadová
Poškodená Štefánia Kadová
Zdroj: archív

Štefáninin sused Adam ešte v roku 2015 podal trestné oznámenie vo veci podvodu. „Vždy hovorievala, že ak má zomrieť, tak len doma. Nebolo nám jasné, za akých okolností sa Štefánia dostala do domova dôchodcov. Keď sme sa to s priateľkou dozvedeli, hneď sme ju išli pozrieť. Evidentne bolo vidieť, že je pod vplyvom sedatív,“vypovedal Adam pred súdom.

Desivý príbeh dôchodkyne!
Desivý príbeh dôchodkyne!
Zdroj: archív

Pýtal sa vraj personálu, či berie nejaké lieky. „Zdravotná sestra povedala, že nie, pán Púčik však tvrdil, že áno, ale nevie aké. Raz mi počas návštevy pani Štefánia povedala, že podpisovala nejaké papiere, ale nevie aké. Údajne na ňu chodila denne naliehať nejaká pani Danka,“ podotkol na súde sused Adam.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>