Podivná stavba sa má nachádzať v Nízkych Tatrách nad Lenivou. Z jednej strany sa týči vrch Beňuška a pod ňou je výhľad do rozľahlej doliny, pohľad opačným smerom pripomína stavenisko.

Pozemky v tejto lokalite dnes údajne vlastní šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar, píše portál Aktuality.sk. Ten už v minulosti zaujal svojimi 15 apartmánmi na Táloch, z ktorých tri kúpil od človeka napojeného na černákovcov.

Na týchto pozemkoch mala donedávna stáť drevená chatka, ale pravdepodobne sa na nich stavia niečo väčšie, čo potvrdilo aj viacero turistov s tým, že na mieste sú miešačky, vybetónované miesta a údajne chýba aj tabuľa o stavebnom povolení a dodávateľovi stavby.

Ján Balciar
Ján Balciar
Zdroj: Jakub Kotian TASR

Povolenie na výstavbu chaty mal Balciar dostať od stavebného úradu v Beňuši, pod ktorý spadá aj obec Jarabá. Šéf tohto úradu Emil Caban údajne nevidí žiadny dôvod na to, aby sa stavbou chaty na úrade zaoberali. Ako dobrý dôvod na vykonanie stavebného dozoru nepovažuje ani rozliaty betón. „Dokážte, že to oni rozliali betón,“ reagoval na otázky portálu Aktuality.sk.

Tým, že stavba nie je označená a oplotená porušuje stavebný zákon, konkrétne §43i. Majiteľ rozostavanej nehnuteľnosti Balciar tvrdí, že je všetko v poriadku. „Výstavba novej rekreačnej chaty s názvom Barborka bola začatá po získaní všetkých potrebných povolení a súhlasov príslušných orgánov potrebných na realizáciu tejto stavby.“