V mestskej časti Rieka nastal zosun pôdy v miestach, kde stavbári budujú nový most. Vodiči sa pre výstavby nového mosta musia pasovať s náhradnými, dočasnými mostami. Silné dažde spôsobili zosun pôdy práve medzi náhradným a novo-budovaným mostom.

ŠKODY: Napáchal ich krátky, ale intenzívny lejak.
ŠKODY: Napáchal ich krátky, ale intenzívny lejak.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková

V utorok večer vyhlásili v Čadci mimoriadnu situáciu, pre nebezpečný stav vozovky v mestskej častie Rieka. Primátor Čadce, Milan Gura sa vyjadril, že by tento stav nemal trvať dlhšie ako desať dní.

Vodičom autobusov a podobných väčších dopravných prostriedkov hrozilo nebezpečenstvo. Vedenie mesta zvolalo krízový štáb, aby zamedzil možným zraneniam. "V roku 2018 nás postihla povodeň v tejto oblasti a práve preto sme museli urobiť aj tri núdzové premostenia,"povedal primátor Čadce Milan Gura pre noviny.sk. Cez tieto kritické miesta preváža verejnosť mikrobus, ktorý spĺňa bezpečnostné a technické parametre.

mikrobus zosuny
mikrobus zosuny
Zdroj: grab noviny.sk

Robotníci na stavenisku pohotovo zaistili pôdu tak, aby v zosúvaní nepokračovala.  Ani tento fakt robotníkov neodradil, aby v prácach na moste pokračovali.