FOTO: Ťažký osud otca so synom!

Martinko sa narodil s Downovým syndrómom. Jeho mama ho držala v náručí len niekoľko sekúnd, pretože pre zdravotné problémy musela byť preložená z Revúcej, kde porodila, do Rimavskej Soboty. Chlapček musel byť v inkubátore a obetavý otec nespal vtedy celé hodiny.

„Martinko sa narodil predčasne, v 36. týždni tehotenstva. Bol 27. apríl 2017. Kvetke začala odtekať plodová voda v pondelok a on sa narodil až vo štvrtok cisárskym rezom,“ spomína si Vlado.

„Kvetka sa po pôrode sťažovala na veľké bolesti brucha. Už predtým mala ťažkosti so žlčníkom. Po pôrode sa to ešte viac zhoršilo. Aj keď jej dávali injekcie proti bolesti, tie neustupovali“ hovorí Vladimír. Zápal žlčníka Kvetke lekári diagnostikovali 9. mája a rozhodli sa, že ju budú operovať.

„Pred operáciou jej podali proti zápalu antibiotikum. Kvetka však dostala anafylaktický šok. Moja mama bola vtedy tiež na operácii v Banskej Bystrici, vyvolávala mne aj Kvetke. Keďže sa nedovolala, myslela si, že sa niečo stalo nášmu Martinkovi. Až keď som jej napokon zodvihol a plakal, vtedy som jej oznámil strašnú správu, že Kvetka už nežije,“ vysvetľuje smutne obetavý otec.

Vlado je pre Martinka otec aj mama.
Vlado je pre Martinka otec aj mama.
Zdroj: pem

Vladimír podal podnet aj na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

„Ja som bol presvedčený, že nemocnica pochybila a môže za smrť manželky. Z úradu mi odpísali, že nemocnica pri jej liečbe nepochybila. Martinkova mama zomrela na zlyhanie srdca napriek intenzívnej terapii a anafylaktický šok po podaní antibiotika jej organizmus, bohužiaľ, nezvládol,“dodáva.