Podujatie bude tento rok v znamení snov, odvahy, sile vlastných schopností a verejnosť ho môže navštíviť na zámku od 12. júna. Informovala o tom Petra Gordíková z oddelenia marketingu bojnického múzea. 

Vstúpte do rozprávky

Aktuálny ročník nesie názov Čarodejník z krajiny Oz. Inšpirovaný je rovnomennou knihou Lymana Franka Bauma a rozpráva príbeh malej Dorotky, ktorá žije v domčeku so strýkom a tetou. "Počas jednej veternej noci Dorotku a jej psa odnesie víchor do tajomnej krajiny, zvanej Oz. Ich putovanie krajinou prinesie množstvo dobrodružstiev, zážitkov a nových priateľstiev," povedala Gordíková.

Na Bojnickom zámku čaká na deti množstvo prekvapení.
Na Bojnickom zámku čaká na deti množstvo prekvapení.
Zdroj: pixabay.com

Pozitívny vzor

Príbeh odvážnej Dorotky je podľa jej slov príbehom o splnených snoch a sile vlastnej viery. "Detským návštevníkom podujatia Rozprávkový zámok ukáže, aké dôležité je snívať, ísť za svojim snami a veriť vlastným schopnostiam,"dodala.

Doroty, Dory, Dorotky budú odmenené

Prekvapenie čaká na všetky nositeľky mena Dorota, ktoré pri vstupe na prehliadku zámku dostanú od organizátora darček. Podujatie Rozprávkový zámok si návštevníci Bojnického zámku budú môcť pozrieť v termínoch od 12. do 16. júna a od 19. do 23. júna.