Autodopravcovia dnes štrajkujú na dobu neurčitú aj v Ružomberku na hlavnej ceste pri celulózovo-papierenskom podniku. Zablokované budú cesty E58 v úseku od Rožňavy až po košickú mestskú časť Šaca v oboch smeroch. Okolo poludnia je nahlásená čiastočná blokácia kruhového objazdu Haniska pri Košiciach a predpoludním aj uzavretie cesty I/17 v košickej časti Šebastovce pre kamiónovú dopravu. 

Premávka je v tejto časti riadená svetelnou signalizáciou. Cesta E58 od Rožňavy po košickú Šacu je prejazdná bez obmedzení napriek avizovanému zablokovaniu štrajkujúcimi autodopravcami.Polícia a mesto Ružomberok cez sociálnu sieť vyzvalo ľudí na využitie alternatívnych trás, pretože nie je známe ako dlho bude štrajkt trvať.

 

Včera kamióny narobili neplechu v hlavnom meste, keď zatarasili Rožňavskú ulicu. Približne po 30 minútach ju opäť sprístupnili. Pred hraničným priechodom Trstená - Chyžné stáli kamióny v niekoľkokilometrovej kolóne, ľudia chystajúci sa do Poľska museli ísť obchádzkou.

„Keď môže parlament prijímať nejaké uznesenia kvôli Iraku, tak môže zasadnúť aj kvôli požiadavkám autodopravcov,“zhodli sa protestujúci. Na východnom Slovensku sa do protestu zapojili aj farmári z okolia Košíc. Tí zablokovali celú kruhovú križovatku Haniska až po košickú mestskú časť Šebastovce. Blokáda spôsobila problémy hlavne v autobusovej doprave, keďže spoje museli stáť v kolónach.

Štrajkujú aj autodopravcovia z Košíc.
Štrajkujú aj autodopravcovia z Košíc.
Zdroj: facebook / Polícia SR - Košický Kraj