Informoval o tom portál kosice.korzar.sme.sk.  Mladá žena si v októbri pred pôrodom odmietala nasadiť rúško a absolvovať test na COVID-19. V tom čase s personálom za ňu komunikovala jej advokátka cez telefón. Vzniknutú situáciu musela dokonca riešiť aj polícia.

„Pacientka, ktorá spôsobila prednedávnom rozruch pri prijatí na hospitalizáciu a následný pôrod, keďže odmietala dodržiavať hygienicko-epidemické nariadenia Úradu verejného zdravotníctva a UNLP Košice, sa tento týždeň podrobila menšiemu zdravotnému ošetreniu v rámci jednodňového zdravotného príjmu na našom gynekologicko-pôrodníckom oddelení," informovala Monika Krišková z komunikačného oddelenia UNLP.

Tentoraz hospitalizácia prebehla takto!

Krišková potvrdila, že tentoraz celý proces vyšetrenia pacientky a následnej hospitalizácie prebiehal bez  problémov.

„Pacientka mala po celý čas rúško a s písomným súhlasom si bez problémov dala spraviť antigénový test, ktorého výsledok je potrebný na akúkoľvek hospitalizáciu v zdravotníckom zariadení. Zhodou okolností ju ošetrovala lekárka, ktorá sa stala obeťou nepríjemného ataku zo strany jej advokátky prostredníctvom mobilného telefónu," uviedla Krišková.

Podľa jej slov bola pacientka plne súčinná a s personálom nemocnice spolupracovala. Žena podpísala tiež všetky dokumenty, ktoré sú na prijatie na hospitalizáciu v rámci sprísneného hygienicko-epidemického režimu potrebné.