Prípadom sa v tejto chvíli už zaoberá polícia, ktorá na svojom Facebooku informovala, že prijala potrebné opatrenia. "Cieľom je chrániť občanov a predchádzať ohrozeniu ich životov a zdravia. Viac informácií v tejto chvíli nebudeme zverejňovať," uvádza Policajný zbor.

Muž vystupujúci na sociálnej sieti pod menom Aleš Škotak na svojom profile zverejňuje videá, kde haní svoju rodinu a vyhráža sa spáchaním masovej vraždy. Podľa jeho slov na to nebude sám a po čine spáchajú samovraždu. "Viem, že raz toto video a môj knál nájdete keď ja a OSVD budeme populárny a mŕtvy (keďže väčšina z nás spácha samovraždu počas masovej vraždy)... OSVD bude populárny nie len v meste ale celkovo na Slovensku, keďže sme žijúce legendy, o ktorých ešte nikto nevie," napísal pod svojím videom.

Nešlo o prvé video, ktoré zdieľal. Vo svojich piesňach sa priznáva nielen k vražde, ktorú spáchal, ale aj ku tej plánovanej. Podľa jeho slov zaútočí na Spišských trhoch, ktoré sa majú konať 14.-17. júla v Spišskej Novej Vsi. Vyhráža sa smrťou rómom, ženám aj všetkým čo prídu. "Mienim vyvraždiť čo najviac ľudí koľko len môžem aby som spravil takú históriu, že sa o mne budú deti učiť na dejepise a budú o mne hovoriť aj o 20 rokov neskôr," vyhráža sa.

Dnes ráno sme informovali o masakri, ktorý sa odohral na základnej škole v americkom štáte Texas. K streľbe došlo v utorok okolo poludnia miestneho času na základnej škole Robb Elementary School v meste Uvalde, ležiacom približne 135 kilometrov západne od mesta San Antonio. Obetí je najmenej 21, medzi nimi 18 detí. Po šokujúcej informácii prichádza ďaľšia, ale tentokrát už zo Slovenska.

Keď osoba dnes (25. mája 2022) zistila, čo jeho správa spôsobila, zverejnila na na sociálnej správe ďalšie vyhlásenie. Či jej to však prejde, je otázne.

Prečítajte si tiež: