Lance Reddick mal len 60 rokov aj preto jeho smrť prekvapila nielen jeho fanúšikov, ale aj hereckých kolegov, ktorí okamžite po zverejnení smutnej správy kondolovali hercovej rodine - manželke Stephanie a deťom Yvonne a Christopherovi Reddickovcom. Informácie o príčinách smrti boli spočiatku veľmi strohé. Bolo len známe, že bezduché telo herca našli v piatok ráno o 9.30 miestneho času v jeho dome v Los Angeles.

Charon už prešiel cez rieku Styx

Vyšetrovatelia, ktorí prišli krátko po objavení tela na miesto sa domnievali, že nezomrel cudzím zavinením, ale mohlo ísť o prirodzenú smrť. Túto verziu neskôr potvrdila aj rodina. Šokujúce na prípade je, že k smutnej udalosti došlo krátko po premiére očakávaného filmu John Wick 4 v New Yorku v ktorom stvárnil Reddick postavu Charona a pred uvedením novinky do kín, ktorá je naplánovaná na 23. marca.

VO VIDEU: ČO TRÁPILO HERCA? PREČO SPIEVAL NEDÁVNO PIESEŇ O MLADÝCH SMUTNÝCH MUŽOCH?

Smúti aj parťák Keanu Reeves

Keanu Reeves (58) spolu s režisérom Chadom Stahelskim, v spoločnom vyhlásení pre Variety uviedli.
„Sme hlboko zarmútení a zlomení nad stratou nášho milovaného priateľa a kolegu Lancea Reddicka. Bol to dokonalý profesionál a bola radosť s ním pracovať. Naša láska a modlitby sú s jeho manželkou Stephanie, jeho deťmi, rodinou a priateľmi.“ Dodali, že „John Wick: Chapter 4“, ktorý by sa mal dostať do kín 23. marca, venujú Reddickovej pamiatke.

Viac fotografií nájdete TU

Čudný klip

Mnohí teraz spätne riešia zvláštne správanie herca, ktorý v stredu uverejnil na sociálnej sieti krátky klip. Ten zachytáva Reddicka ako sa prechádza po svojom dome, v pozadí je počuť štekot psov. Herec si pritom pospevuje...Fanúšikovia si v rovnaký deň všimli neúčasť Reddicka na červenom koberci pri premiére Johna Wicka 4 v New Yorku. Mnohí sa zamýšľajú, prečo tam chýbal.

Anketa
Páčila sa vám postava Reddicka Charon v sérii John Wick?

Hviezda seriálov

Rodák z Baltimoru si zahral aj v seriáloch The Wire alebo Bosch. Jeho kariéru pozitívne ovplyvnilo účinkovanie v seriáli Nezvestní v roku 2004, práve ten ho vystrelil medzi hviezdy Hollywoodu.

Vyjadrite svoj názor v komentároch

Kto bol Lance Reddick?

Herec sa narodil 7. júna 1962 v meste Baltimore v štáte Maryland v USA. Lance Reddick bol nielen herec, ale aj spevák. Začínal ako divadelný herec a neskôr sa predstavil v menších úlohách v rôznych seriáloch. Televízni diváci ho mali možnosť vidieť v rokoch 2002 až 2008 v americkom kriminálno-dramatickom seriáli The Wire, ktorého dej bol zasadený práve do rodného mesta Reddicka Baltimore. Následne v rokoch 2008 – 2012 si zahral postavu Phillipa Broylesa v sci-fi seriáli Hranice nemožného. Účinkoval vo filmoch Tennessee (2008), Na dno nás nedostanete (2012) alebo Útok na Biely dom (2013). V roku 2008 vydal svoj prvý hudobný album Contemplations & Remembrances. V ostatných rokoch účinkoval v sérii John Wick v úlohe Charona.