Polícia v Košickom kraji riešila na cestách desiatky nehôd

V súvislosti so snehovou nádielkou na cestách Košického kraja zaznamenala polícia v pondelok desiatky dopravných nehôd a škodových udalostí. Situáciu komplikovali vodiči, ktorí vyrazili na zasnežené cesty ešte s letnými pneumatikami.

"Policajti na cestách Košického kraja dokumentovali do 9.30 h osem dopravných nehôd a 29 škodových udalostí," informovala TASR košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Pre kamiónovú dopravu bol horský prechod Dargov úplne neprejazdný od 9.00 do 9.30 h. Po vykonaných opatreniach cestármi bol sprejazdnený v oboch smeroch. Pre kamiónovú dopravu bol približne od 9.30 h neprejazdný Veľatský kopec, aj ten cestári následne sprejazdnili. K problémom a čiastočným obmedzeniam na jazdu v jednom jazdnom pruhu došlo na úseku ciest Vtáčkovce – Kecerovce na ceste III/3336 z dôvodu tvorby poľadovice a rovnako tak na úseku Družstevná pri Hornáde – Košice na ceste III/3390. Dopravu na úseku cesty Bohdanovce - Slanské Nové Mesto odkláňali cez obce Ďurkov a Ruskov, neskôr bol smer na Trebišov sprejazdnený.