Na naše územie prišla prvá vlna sneženia. Zo snehu sa môžu tešiť hlavne obyvatelia stredného a východného Slovenska, kde by dnes malo snežiť v priebehu celého dňa. Podľa portálu iMeteo v nižších polohách postupne zmizne a zmení sa na dážď.  

Vodiči, dajte si pozor, na cestách môže prvá vrstva snehu komplikovať dopravu, a to hlavne na horských priechodoch.

Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred snežením pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Nitriansky, Trnavský, Prešovský, Žilinský kraj.

SHMÚ vydali výstrahu pred snežením
SHMÚ vydali výstrahu pred snežením
Zdroj: SHMÚ

Donovaly sú neprejazdné

Horský priechod Donovaly je pre sneženie uzavretý pre dopravu nad 10 metrov. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na webe zjazdnost.sk

Cestári takisto informujú o tom, že z dôvodu silného sneženia je znížená dohľadnosť na 100 m na diaľnici D1 v úseku Poprad - Levoča a v lokalitách Haniska a Sekule. "Na ceste III. triedy medzi Myjavou a Krajným je miestami zľadovatený sneh," dopĺňajú.

Spomalená doprava

Na vjazdoch do veľkých miest je doprava spomalená, tvoria sa kolóny. Podrobnosti prináša Zelená vlna RTVS.
Tí, ktorí smerujú do Bratislavy v smere zo Záhoria, si na diaľnici D2 počkajú 20 minút, v smere z Chorvátskeho Grobu je zdržanie 30-minútové. "Vo Svätom Jure na Krajinskej ceste pri cintoríne smerom do Bratislavy sa stala nehoda, blokovaný je jeden pruh, v kolóne stratíte asi 15 minút," informuje Zelená vlna.

Kolóny a zdržanie sa týkajú aj východoslovenských metropol, na vjazde do Prešova zo Sabinova sa v kolóne zdržia šoféri približne 40 minút, kolóna sa vytvorila v dôsledku nehody aj na Sečovskej ceste v Košiciach. "V smere do mesta je blokovaný jeden pruh, v kolóne stratíte asi 20 minút,"upozorňuje Zelená vlna.

Približne 25-minútové zdržanie hlásia aj pri vjazde zo Slovenskej Ľupče do Banskej Bystrice. Zelená vlna varuje pred zhoršenými podmienkami na cestách, hustým snežením, ale i poľadovicou, ktorá komplikuje premávku medzi Novými Zámkami a Koltou. "Je tam viacero odstavených kamiónov, jedno auto skončilo mimo cesty,"dodáva dopravné spravodajstvo RTVS.