Druhý víťazný návrh pochádza od spoločnosti Holloid z Rakúska s ich nástrojom 3D zobrazovania v reálnom čase, ktorý je založený na holografickej mikroskopii s možnosťou implementácie pre bioreaktory a na monitorovanie životného prostredia.
Oba víťazné tímy získali od BASF finančnú odmenu vo výške 2 500 eur za výhru v lokálnom kole a ďalších 5 000 eur za celkové víťazstvo.
„Je pre nás obrovskou cťou, že si nás spoločnosť BASF vybrala spomedzi všetkých silných inovatívnych startupov, ktoré prezentovali úžasné riešenia budúcnosti. Bolo to vzrušujúce a veľmi inšpiratívne podujatie. Urobíme všetko pre to, aby naše baktérie pomáhali pri kríze nerastných surovín, obehovosti a aby prispeli knaplneniu európskej zelenej dohody bez ovplyvňovania výnosov poľnohospodárov. Obrovská vďaka patrí vysoko profesionálnej porote a všetkým z tímu BASF. Sme veľmi vďační za vašu podporu adúfame v budúcu spoluprácu,“ poznamenala zakladateľka Ekolive, Darina Štyriaková.
BASF Innovation Hub je súťaž, ktorú organizuje chemická spoločnosť BASF, európsky líder v oblasti výskumu a vývoja. Cieľom súťaže je podporovať hľadanie trvalo udržateľných riešení medzi začínajúcimi spoločnosťami a inovátormi v 11 krajinách strednej a južnej Európy V aktuálnom ročníku súťaže posudzovala jednotlivé projekty odborná porota zložená zo zástupcov Európskej rady chemického priemyslu (CEFIC) a spoločnosti BASF.
Prečítajte si tiež:
- Krajniakov rezort oznámil ĎALŠIU NOVINKU: Pozrite sa, čo NOVÉ čaká zamestnancov od januára!
- Zubárka a stavbár pripravili rodine neobyčajné prekvapenie: Prečo o príchode štvorčiat mlčali?
- Skúška, ktorú NEZVLÁDNE len tak hocikto: Vyskúšate si TENTO „obludnozverský“ diktát?