Podeľte sa s nami o vaše fotografie a videá!

Aktuálne FOTO a VIDEO zo snehovej kalamity nám môžete posielať mailom na adresu [email protected].

Na viaceré neupravené cesty, napríklad na horskom priechode Vernár, ale aj medzi Breznom a Polomkou či na trase Turčianske Teplice - Kremnica upozorňuje aj Zelená vlna.

Cestári tiež pripomínajú, že horské priechody (HP) Príslop a Šútovce, ako aj cesta I/64 v úseku Nitrianske Pravno sú uzavreté pre vozidlá nad desať metrov dĺžky. Pre vozidlá nad 3,5 tony je uzavretý horský priechod Dobšiná aj cesty I/67 Dedinky - Ostrá Skala a II/531 Muráň - Č. Skala.

Donovaly sú podľa Zelenej vlny neprejazdné pre všetky vozidlá. Šturec zatiaľ iba pre vozidlá nad desať metrov a o 9.30 h cestári zatvorili pre kamióny aj Čertovicu. Pre TASR to konštatoval Ondrej Mikula, dispečer Banskobystrickej regionálnej správy ciest (BBRSC), závod Banská Bystrica.

Podľa Mikulu sú všetky ich vozidlá v teréne. Na horských priechodoch je zhruba desať odhŕňačov a sypačov, ktoré sa doteraz nezastavili. Situácia sa začala komplikovať už okolo 4. hodiny, v súčasnosti sa upokojuje. Cestári počítajú s tým, že popoludní by priechody mohli byť prejazdné pre všetku dopravu. Problémy im robí ťažký sneh, na Donovaloch ho napadlo okolo 15 centimetrov, a polámané stromy, ktoré musia píliť.

HP Herlianske Sedlo a cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie sú podľa SSC v zimnom období neudržiavané a uzavreté pre všetku dopravu.

Cesta I/9 pri handlovskej mestskej časti Nová Lehota zostala v utorok ráno neprejazdná v oboch smeroch. Dopravu tam komplikuje väčšie množstvo snehových zrážok. Upozornila na to handlovská samospráva na svojej stránke na sociálnej sieti. "Mesto a príslušníci mestskej polície žiadajú vodičov, aby prispôsobili svoju jazdu stavu a povahe vozovky a riadili sa pokynmi príslušníkov Policajného zboru," uviedla radnica.

Pri Detve padali stromy, zastavili dopravu >>>