„Urobili sme, čo sme museli, aby klienti neprišli o peniaze,“ povedal nám smutne  šéf CK Aeolus Adonis Iliopoulos (57).  Storná klientov, ktorým už cestovka nemohla vrátiť zálohy, bude v rámci likvidácie poistnej udalosti riešiť a odškodňovať Allianz – Slovenská poisťovňa, kde bol Aeolus  poistený celé desaťročia ako verný klient pre prípad úpadku.

Iliopoulos: Nechceli sme čakať, čo nám dá štát

„Každý klient dostane naspäť celú sumu, ktorú zaplatil,“ zdôraznil Iliopoulos s tým, že nechce nikomu ublížiť, preto v súčasnej ťažkej dobe pristúpili k takémuto kroku. „V mimoriadnej situácii, v ktorej sa nachádzame, by to bolo z našej strany nezodpovedné neurobiť to, nechceli sme natŕčať dlaň a pýtať peniaze od štátu, ktorý má teraz iné problémy, “dodal šéf Aeolusu. 

Svoje požiadavky na vrátenie peňazí si klienti uplatnia nahlásením škodovej udalosti – žiadosti o vrátenie zaplatenej zálohy alebo celej sumy zájazdu z dôvodu insolventnosti CK Aeolus. V súčasnej mimoriadnej situácii je  na základe odporučenia poisťovne najlepšie urobiť to prostredníctvom on-line hlásenia na webstránke, telefonicky, prípadne listom.

EBE 19 Atény - Na snímke vľavo choreografka olympijského ohňa Artemis Ignatiou sleduje, ako ho odoberá grécka herečka Xanthi Georgiou pri oltári s olympijským ohňom počas rituálu jeho slávnostného odovzdania pre letné olympijské hry 2020 v Tokiu v Aténach v Grécku vo štvrtok 19. marca 2020. FOTO TASR/AP
Greek actress Xanthi Georgiou dressed as an ancient Greek high priestess lights the Olympic torch as choreographer Artemis Ignatiou looks on during the olympic flame handover ceremony for the 202
EBE 19 Atény - Na snímke vľavo choreografka olympijského ohňa Artemis Ignatiou sleduje, ako ho odoberá grécka herečka Xanthi Georgiou pri oltári s olympijským ohňom počas rituálu jeho slávnostného odovzdania pre letné olympijské hry 2020 v Tokiu v Aténach v Grécku vo štvrtok 19. marca 2020. FOTO TASR/AP Greek actress Xanthi Georgiou dressed as an ancient Greek high priestess lights the Olympic torch as choreographer Artemis Ignatiou looks on during the olympic flame handover ceremony for the 202
Zdroj: Aris Messinis

Adonis Iliopoulos, ktorý bol zvyknutý, zvlášť v sezóne, pracovať 12 - 13 hodín denne teraz smutne sedí doma a ako nám prezradil, neskutočne sa nudí, ale všetkým odkazuje, že musíme byť disciplinovaní, dodržiavať všetky opatrenia a keď to prekonáme, budeme si znovu užívať nádherné dovolenky. „Možno o rok, možno o dva, ale cestovný ruch ožije a my si ho budeme vedieť užiť ešte lepšie, ako doteraz,“ dodal.

Cestovného ruchu sa choroba COVID – 19 dotkla oveľa skôr ako prišlo nariadenie našej vlády. „Na Slovensku sú cestovné kancelárie, ktoré mali zazmluvnených turistov z ázijských krajín, a tí zrušili svoje cesty už v januári, o veľký objem turistov prišla práve CK Aeolus,“ povedala pre Plus JEDEN DEŇ generálna sekretárka Slovenskej asociácie cestovných kancelárií Jana Varinská.

Optimistická prognóza šéfa cestovky na ďalšej strane