Informoval o tom portál webnoviny.sk. V rámci núdzového stavu Petko preto požiadal okresný úrad o doplnenie stavu lekárov a zdravotných sestier. V nemocnici s podpornými činnosťami pomáha už aj armáda.

Riaditeľ požiadal aj Prešovský samosprávny kraj o zabezpečenie ubytovania pre zamestnancov, ktorí sú v karanténe.

Podľa Petka aktuálne v práci nie je 101 z približne 700 zdravotníkov. „Buď sú práceneschopní v karanténe, čiže sú covid pozitívni, alebo sú v OČR karanténe. Ide hlavne o sestričky, ktoré sú doma s deťmi, keďže sú zatvorené aj základné školy,“ uviedol Petko.

Detské oddelenie je v ohrození

Nemocnica bola preto nútená dočasne zrušiť rehabilitačné oddelenie a zamestnancov presunuli na iné oddelenia. „Kritická situácia môže nastať na chirurgickom oddelení, najmä z hľadiska lekárov a veľký problém je aj na detskom oddelení, kde máme doma štyroch alebo piatich pozitívnych lekárov na COVID-19 ,“oznámil riaditeľ.

Situácia sa podľa Petka nezlepšuje ani u pacientov. „Skôr sa zhoršuje v tom, že v nemocnici už máme 24 pozitívnych pacientov na COVID-19 , z toho jeden je na umelej pľúcnej ventilácii a dvaja sú na dýchacích prístrojoch. V noci jeden pacient zomrel,“ skonštatoval.