Pred rokmi pobláznil predstaviteľ Šimona Pláničku nejednú mladú devu. Začínajúci herec Pavel Kikinčuk sa účinkovaním v prvom dieli trilógie Zdenka Trošku dostal do povedomia verejnosti napriek tomu, že v ďalších dielach si už nezahral. 

Od nakrútenia komédie Slunce, seno jahody uplynuli už takmer štyri desaťročia.  Z kedysi nádejného mladého herca je dnes 62-ročný pán a určite by ste v ňom mladého fešného inžiniera Pláničku už nespoznali. Hoci stále vyzerá sympaticky, je už dvojnásobný dedko. 

V komédii bola jeho postava vykreslená ako vhodný partner pre miestne dievčatá. Šimon totiž študoval na vysokej škole, budúci inžinier mal navyše vplyvného otca. A tak ho chceli dať dokopy s vtedy len 17-ročnou dedinskou krásavicou Blaženou v podaní Veroniky Kánskej. No tá ľúbila vo filme úplne iného a nebolo z ich lásky nič. Lenže mimo kamier mladého herca okúzlila predstaviteľka filmovej vlakovej sprievodkyne Vlasty Meszárošovej. "Tak boli sme všetci mladí a krásni," nostalgicky zaspomínal po rokoch Kikinčuk, ktorého vyvolenou sa v skutočnom živote stala o 5 rokov staršia herečka Jiřina Kikinčuková, s ktorou má jedinú dcéru Kamilu.

Hereckú dvojicu mohli diváci vidieť v ďalšej Troškovej trilógii Babovřesky, kde Kikinčuk zahviezdil v úlohe miestneho starostu. A režisér obsadil aj jeho manželku Jiřinu, ktorá v komédii stvárnila babku Boženu Němcovú.

Pozrite, ako dnes vyzerá Šimon Plánička. A to že je jeho manželka?! FOTO

Jiřina Kikinčuková až nedávno priznala, že od nakrúcania prvého dielu Babovřeskov bojovala s rakovinou. O chorobe nechcela verejne hovoriť, keďže nevedela, ako to celé dopadne. Zdá sa však, že to najhoršie má už za sebou a dnes sa spolu s manželom tešia z dvoch vnúčat, ktorých sa dočkali od ich dcéry Kamily. Vnuk Jindřich má už tri roky a pred pár týždňami privítali do rodiny aj dievčatko.

Jediná dcéra Pavla Kikinčuka Kamila je tiež herečka ako jej rodičia. Účinkovala napríklad v českej verzii seriálu Ordinácia v ružovej záhrade. A spolu s otcom si zahrala aj v seriáli Okresní přebor a pred kameru sa postavil aj pri nakrúcaní spomínanej trilógii Babovřesky. V súčasnosti je však z nej mamička na plný úväzok.

Mohlo by vás zaujímať: