Spoločenstvo Milosť, ktoré mnohí vnímajú ako sektu, má za sebou poriadne búrlivé obdobie. Nepochybne k ich medializácii prispela ich členka, herečka Mária Bartalos, ktorá na internete začala šíriť svoje názory, pre mnohých dosť kontroverzné. To spustilo doslova mediálny výbuch a odvtedy sa o nich objavujú stále ďalšie a ďalšie šokujúce zistenia.

V minulosti sme už písali o tom, že do sekty mala pacientov posielať aj psychiatrička, či o hrozivom znásilnení mladého dievčaťa jedným z ich členov. Osobne sme spoločenstvo viackrát navštívili a mali šancu sa presvedčiť o bizarnostiach, ktoré sa tam dejú. Zistili sme taktiež, že aj víťazka ankety Social Awards Slovakia (SOWA) v kategórii šport a zdravie - fitnesska Andy Štěchová, patrí k ich členom.

Najnovšie si narobili hanbu zorganizovaním festivalu, ktorý nesie názov OneWayFest. Podujatie sa tvári ako príjemná akcia pre rodiny, no faktom zostáva, že pomedzi koncerty a vystúpenia známych členov Milosti, budú prednášky spoločenstva. Na propagačnom letáku a ani oficiálnej stránke nebolo vôbec uvedené, kto je organizátor a ani to, o čo tam vlastne má ísť. Po medializácií megatrapasu s poisťovňou však Milosť ako organizátora na webe dodatočne uviedli.

A aby toho nebolo málo, požiadali známu poisťovňu o sponzorský dar, no tá vôbec netušila, komu vlastne idú prispieť. "Jedna z hlavných zásad sponzoringu UNIQA je žiadnym spôsobom nepodporovať ani sa inak nespájať s politickými či náboženskými subjektami ani ich aktivitami. Preto nás prekvapilo, keď sme sa dozvedeli, že naše logo figuruje na zozname partnerov akcie OneWayfest, ktorú organizuje náboženské spoločenstvo Milosť," konštatuje Beata Lipšicová, hovorkyňa poisťovne Uniqa.

Podľa jej slov zistili, že žiadosť o malý finančný príspevok dostal zástupca ich obchodu prostredníctvom jedného z finančných sprostredkovateľov, s ktorými spolupracujú a bola odkomunikovaná ako podpora akcie pre deti. Z príspevku sa mal hradiť prenájom techniky pre detský program.

"Náš zástupca obchodu, ktorý príspevok schválil, nevedel, že ide o akciu organizovanú náboženským spoločenstvom Milosť. K finančnému plneniu zatiaľ nedošlo a ani nedôjde. Po upozornení, že naše logo sa objavilo medzi partnermi akcie, ktorú organizuje spoločenstvo Milosť, sme podporu okamžite zrušili a organizátora akcie požiadali, aby naše logo stiahol nielen z oficiálnej webovej stránky festivalu, ale aby ani ďalej nedistribuoval letáky alebo akékoľvek iné informačné materiály festivalu s našim logom," dodáva Lipšicová s tým, že poisťovňa teda akciu OneWayFest finančne ani nijak inak nepodporuje a akékoľvek aktivity, ktoré bude organizátor spájať s ich značkou, budú riešiť právnou cestou.