Rut žila len pre svoju rodinku a deti. „Bola skvelou mamou i manželkou. Bola zdravotnou sestričkou zubára tu v Liptovskom Hrádku, aj pacienti ju mali radi,“ dozvedáme sa od jej známej.

Mladej žene sa stal osudným rafting na rieke Belá, nad Dovalovom pri Liptovskom Hrádku. Vypadla z raftu a keďže ostala pod vodou, začali po nej pátrať záchranári. „Ženu nakoniec prúd vody vyplavil a pozemní aj leteckí záchranári začali s oživovaním. Resuscitácia však nebola úspešná,“ informovala nás hovorkyňa leteckých záchranárov Sylvia Galajda.

Rut († 33) pochovala voda, ktorú milovala
 
Rodinka: Rut so svojím manželom, synom a s dcérkou.
Foto: archív rodiny

Manžel je na dne

„Táto rieka má veľkú rýchlosť a je veľmi málo miest, kde rieka zastavuje,“ dozvedáme sa od mladého muža, ktorý Belú, najdivokejšiu slovenskú rieku, pozná. Rut zomrela v piatok, presne v deň, keď jej brat Jozef, s ktorým mala pekný vzťah, oslavoval 35. narodeniny.

„Sestrička moja zlatulinká, spinkaj sladko,“ nechal jej odkaz na sociálnej sieti po tom, ako sa dozvedel hroznú správu. „Manžel Dano je z toho psychicky na dne. Boli harmonickou rodinkou, toto si nezaslúžili,“ zalesknú sa oči rodinnej známej.